רויטרס

כתבי אישום הוגשו היום (חמישי) בהודו נגד חמישה גברים המואשמים בפרשת האונס הקבוצתי של צעירה, שהציתה מחאה לאומית נרחבת על מחדלי הממשלה במניעת אלימות נגד נשים.

החמישה מואשמים בין השאר ברצח, חטיפה ואונס קבוצתי. הם יישפטו בהליך מהיר, ומשפטם ייפתח בסוף השבוע. החשוד השישי קטין, ויועמד לדין בנפרד בבית משפט לבני נוער, שם העונש המקסימלי עומד על שלוש שנים במוסד שיקומי.

חמשת הגברים מואשמים שתקפו את הסטודנטית בת ה-23 באוטובוס בניו דלהי, ופצעו אותה פציעות קשות, שמהן מתה מאוחר יותר בבית חולים בסינגפור, לשם הועברה לטיפול. תקיפת הסטודנטית וחברה ב-16 בדצמבר הציתה הפגנות סוערות סמוך לבנייני הממשלה בניו דלהי, וליבתה ברחבי הודו את הוויכוח בסוגיית השכיחות הגבוהה של תקיפות מין במדינה - שבה כל 20 דקות בממוצע מדווח על מעשה אונס.

בית המשפט המחוזי בניו דלהי, היוםצילום: רויטרס

אביה של הסטודנטית הביע תמיכה בדרישה לגזור על האחראים למעשה עונש מוות, וקרא לחוקק חוקים חדשים לגבי פשעי מין, שייקראו על שם בתו. "המדינה כולה דורשת שהמפלצות האלה ייתלו. גם אני חושב כך", אמר האב לעיתונאים בביתו בכפר מנדווארה קאלאן שבמדינת אוטר פראדש. הוא גם דורש לשנות את החוק כך שיאפשר להוציא להורג גם קטינים.

האב סיפר כי בתו, סטודנטית חרוצה ושאפתנית, היתה נחושה לפעול לשיפור החיים בכפר הולדתה. "היא אמרה, 'אבא, מקום הולדתך נחשל מאוד, אם יהיה לי תואר דוקטור אפעל קודם כל לשפר את החיים בכפר'", סיפר האב.

המשפט של חמשת הנאשמים צפוי להתנהל במהירות. לפי החוק ההודי הוצאה להורג בתלייה מותרת רק "במקרים נדירים ביותר". בנובמבר הוצא להורג בתלייה לראשונה זה שמונה שנים אחד ממבצעי הפיגוע במומבאי ב-2008.

לדברי המשטרה, הסטודנטית נאבקה בתוקפים. היא נשכה שלושה מהם וסימני הנשיכות משמשים ראיות נגדם. לאחר שהושלכה מהאוטובוס, ניסה הנהג לדרוס את אותה, אבל החבר משך אותה הצדה, אמר קצין משטרה.

לפי דיווחים, המשטרה הכינה תיק בן אלף עמודים של אישומים וראיות, בהן עדויות של החבר של הסטודנטית ששרד את התקיפה, וגבר שאמר שנשדד בידי חבורת התוקפים לפני האונס.

ממשלת הודו מינתה שני צוותים בראשות שופטים בדימוס, שימליצו על צעדים להגן על ביטחונן של נשים. לפי דיווחי התקשורת, אחד הצוותים, שאמור להגיש את המלצותיו בהמשך החודש, קיבל כ-17 אלף הצעות מהציבור.

בית המשפט המחוזי שבו יתנהל המשפט צפוי למנות סניגור לחמשת הגברים, לאחר שלשכת עורכי הדין הודיעה כי אף אחד מחבריה אינו מוכן לייצגם.

עורכי דין לבושים בגלימות שחורות הפגינו היום מחוץ לבית המשפט בדרישה שמערכת המשפט תפעל מהר יותר במקרי אונס. "אנחנו רוצים שהחוקים יוחמרו באופן כזה שלפני שיעלה בדעתו של מישהו לפגוע באשה הוא יחוש צמרמורת", אמר אחד המפגינים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ