קללת משולש ברמודה חוזרת, סמוך לחופי ונצואלה

היעלמות מטוסו של בעלי בית האופנה "מיסוני", מצלצלת מוכר לחובבי תיאוריות הקונספירציה. מאז שנות ה-90 התרסקו או נעלמו באזור 15 מטוסים

ליאו הקמן, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאו הקמן, גרדיאן

היעלמות המטוס הקל של ויטוריו מיסוני, בעלי בית האופנה האיטלקי "מיסוני", סמוך לחופי ונצואלה בסוף השבוע, מתווספת לשורה של מקרים לא מוסברים של היעלמויות מטוסים קלים באזור. החיפושים אחרי מטוסו של מיסוני, עליו היו עוד חמישה נוסעים ואנשי צוות, נמשכים זה היום החמישי, לפי שעה ללא כל תוצאות. מיסוני, 58, היה על המטוס מסוג "BN2 איילנדר" יחד עם רעייתו מאוריציה קסטיגליוני. השניים המריאו מלוס רוקס, אתר תיירות פופולרי בדרום הקאריביים, והיו אמורים לנחות שעה וחצי לאחר מכן בנמל תעופה בינלאומי של קראקס.

זה שלושה עשורים שמטוסים מתרסקים ונעלמים באזור שבין לוס רוקס לחופי ונצואלה - מרחק של 140 קילומטר. למקרים הבלתי מוסברים הודבקה התווית "הקללה של איי רוקס". רבים רואים באזור כיורשו של משולש ברמודה המיתולוגי - בין ברמודה, פוארטו ריקו וחופי מיאמי - בו נעלמו במשך שנים ספינות ומטוסים רבים.

לאור העובדה שהמטוס לא שידר קריאות מצוקה ושעד כה לא נמצאו שרידיו, בני משפחת מיסוני אינם שוללים את האפשרות שיקיריהם נחטפו על ידי סוחרי סמים. רשות התעופה של ונצואלה מסרה כי הדיווח האחרון מהמטוס התקבל בעת שהיה 18 קילומטרים מדרום לאיים.

מאז אמצע שנות ה-90 תועדו לפחות 15 מקרים שבהם התרסקו או נעלמו מטוסים קלים באזור לוס רוקס. במקרים אחרים דיווחו טייסים שעברו באזור על מצב חירום. ב-2008 נהרגו 14 בני אדם כשמטוס שהיה בנתיב דומה לזה שבו טס מיסוני התרסק אל הים. גם אז שרידי המטוס לא נמצאו והעדות היחידה להתרסקות היתה גופה אחת שנמשתה מהמים.

סביב "קללת לוס רוקס" נפוצו כמה הסברים הנעים מטעויות אנוש ועד פליטת תרכובות מתאן מרצפת האוקיינוס. בהיעדר ראיות, הספקולציות בעניין רק נעשות יותר הזויות ומרחיקות לכת. עם זאת חשוב להדגיש כי לוס רוקס אינו האזור היחיד שבו מתרחשות התרסקויות והיעלמויות של כלי טיס לעתים קרובות. מקומות מוכרים נוספים הם: משולש פורמוזה, משולש מישיגן, ים סרגאסו בצפון-מרכז האוקיינוס האטלנטי, וים השטן סמוך ליפן.

אל מול הקונספירציות מחזיק ניק וול, עורך המגזין "פיילוט", בגישה אנליטית יותר. לדבריו, טייסים הם אנשים פרגמטים ורציונלים שדיבורים על קללות או "משולשי אימה" לא מטרידים את שלוותם. "תמיד יש הסבר למקרים הללו, אפילו אם לוקח הרבה שנים לגלות את התשובה", הוא אומר, "טייסים תמיד מקפידים לבדוק את מצב הדלק במטוסים, לעקוב אחר דיווחי מזג האוויר ומצב המנוע. הם גם מודעים יותר לתופעות שלא היו מוכרות בעבר כמו coastal wind shearing או mountain waves, שיכולות לגרום למערבולות אוויר פתאומיות".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ