ניקול פרלרות וקוונטין הארדי, ניו יורק טיימס

בכירים בממשל האמריקאי טוענים כי איראן אחראית לשורה של התקפות סייבר נגד אתרי בנקים שהתרחשו בשבועות האחרונים.

ההאקרים פגעו בבנקים האמריקאיים, ובהם בנק אוף אמריקה, סיטיגרופ, ולס פארגו, ו-HSBC, בזה אחר זה. בדומה להתקפות סייבר קודמות בעבר, פעילותם של אתרי הבנקים ברשת שובשה לזמן קצר. כמה מהאתרים נפלו ורק כעבור כמה דקות חזרו לעבוד כרגיל.

ואולם, התקפות אלה היו יוצאות דופן בעוצמתן. ההאקרים השתלטו קודם כל על מחשבים של שירותי ענן, שרתים שמציעות למשל חברות אמזון וגוגל לשימוש מרחוק, וניצלו אותם כדי לבצע את ההתקפות. בעקבות התקפות אלה, בכירים בממשל האמריקאי וחוקרים בתחום אבטחת המידע הגיעו למסקנה כי מאחורי התקפות אלו עומדת איראן, ככל הנראה כתגובה לסנקציות הכלכליות שמטילה עליה ארה"ב והתקפות סייבר קודמות שהופנו נגד טהראן.

מרכז לאבטחת סייבר של ממשלת ארה"ב באיידהוצילום: אי–פי

"הממשל האמריקאי בטוח שאיראן אחראית להתקפות אלה", אומר ג'יימס לואיס, בכיר לשעבר במשרד החוץ של ארה"ב ועמית במרכז לאסטרטגיה ויחסים בינלאומיים בוושינגטון. לדבריו, עוצמת ההתקפות והיקפן היו גדולים בהרבה מהתקפות הסייבר שניהלה רוסיה נגד אסטוניה בשנת 2007, שכמעט הביאו להפלת המדינה הבלטית.

הבכירים האמריקאים לא אמרו אם יש בידם הוכחה שמאשרת את טענתם, אולם מומחי מחשבים טוענים שהטכנולוגיה המתקדמת שבה השתמשו ההאקרים אינה מעשה של חובבים אלא של מדינה. לדבריהם, עדות נוספת לכך שמדינה אחראית להתקפות היא העובדה שההאקרים לא התמקדו בכספי הבנקים אלא בשיבוש פעילותם.

"עוצמת ההתקפות ויעילותן היו חסרות תקדים", אומר קארל הרברגר, סגן נשיא בחברת האבטחה ראדוור (Radware), החוקרת את התקפות הסייבר נגד הבנקים. "האיום על המוסדות הפיננסיים מעולם לא היה גדול כמו עכשיו".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והסיפורים ישירות אליכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ