הודו: חיילי צבא פקיסטאן ערפו את ראשו של חייל הודי

יומיים לאחר שפקיסטאן האשימה את הודו בהריגת חייל, טוענת הודו כי כוחות צבא פקיסטאן הרגו שניים מחייליה בסמוך לגבול בין המדינות בחבל קשמיר

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הודו טוענת כי כוחות צבא פקיסטאן הרגו שניים מחייליה בסמוך לגבול בין המדינות בחבל קשמיר וערפו את ראשו של אחד מהם. לפי אישומי ההודים, סיור של חיילים הותקף אמש בידי כמה חיילים מצבא פקיסטאן בסמוך לעיר למנדהר, הנמצאת במרחק של 220 קילומטרים מצפון לעיר ג'אמו. לפי מקורות בצבא ההודי, הקרב נמשך כחצי שעה לפני "שהפולשים נסוגו בחזרה לצד השני".

הודו, שגינתה את ההתקפה וכינתה אותה "ברברית", זימנה את השליח הפקיסטאני בדלהי לבירור. משרד החוץ ההודי פרסם הודעה שלפיה החיילים הפקיסטאנים התעללו בגופות והפרו כל נורמת התנהגות בינלאומית. דובר הצבא ההודי אמר לב-בי-סי כי ראשו של אחד החיילים נערף. לדבריו, חיילים ערכו חיפושים באזור לאחר ההתקפה על החיילים, אולם לא מצאו את הראש. להערכתו, הכוחות הפקיסטאניים לקחו עמם את הראש בשעה שנסוגו מהאזור. הוא לא מסר פרטים על גופת החייל השני.

פקיסטאן דחתה את ההאשמות ומכחישה שחייליה אחראים למותם של החיילים ההודים. משרד החוץ של פקיסטאן טען כי ההאשמות משוללות כל יסוד והודיע כי המדינה מוכנה שהאו"ם יפתח בחקירה בעניין. קצין בכיר בצבא פקיסטאן טען כי טענת הודו היא לא יותר מ"תעמולה" שנועדה להסיט את תשומת הלב מתקרית קודמת שאירעה יומיים קודם לכן, שבה נהרג חייל אחד מצבא פקיסטאן בהתקפה של חיילי הצבא ההודי, שפלשו לשטח של פקיסטאן. הודו הכחישה את ההאשמות וטענה כי איש מחייליה לא חצה את הגבול.

צילום: אי–פי

חילופי אש בחבל קשמיר מתרחשים מדי פעם בשנים האחרונות, אולם לעתים נדירות נהרגים בהם חיילים מאחת המדינות. בשנת 2003 הושגה הסכמה בין הצדדים על הפסקת אש, אולם שיחות שלום ביניהם נפסקו ב-2008 בעקבות מתקפת הטרור במומבאי, שבה נהרגו 173 בני אדם בידי תאי טרור שפעלו בפקיסטאן. השיחות חודשו בפברואר אשתקד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ