ראש הסגל של אובמה צפוי להתמנות מחר לתפקיד שר האוצר

ג'ייקוב לו יחליף את שר האוצר טימותי גייתנר. המינוי החדש מסמן מעבר מטיפול במיתון העולמי למאבקים עם הרפובליקאים על התקציב והחוב הלאומי

ג'קי קולמס ואני לורי, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי קולמס ואני לורי, ניו יורק טיימס

נשיא ארה"ב ברק אובמה צפוי להודיע מחר (חמישי) שבכוונתו למנות את ג'ייקוב לו, ראש סגל הבית הלבן הנוכחי ומנהל התקציב לשעבר, לתפקיד שר האוצר. כך מסרו גורמים יודעי דבר בוושינגטון. אם יאשר הסנאט את המינוי, לו בן ה-57, יהיה שר האוצר השני של אובמה לאחר שבקדנציה הראשונה שלו מילא את התפקיד טימותי גייתנר.

אמנם יש ללו פחות ניסיון מלגייתנר בכלכלה העולמית ובשווקים הפיננסיים, אבל הוא הבעל ניסיון רב בהרבה במדיניות הפיסקאלית ובקשר עם הקונגרס משהיה לגייתנר. השינוי הזה בכישורים משקף את הדרישות המשתנות של התפקיד: הדגש עובר מהמיתון העולמי והמשבר הפיננסי, שהיו הסוגיה המרכזית בשנים הראשונות של כהונת הנשיא, למאבקים המתמשכים עם הרפובליקאים בקונגרס על התקציב כדי לייצב את הגידול בחוב הפדראלי.

אובמה ולו, אתמולצילום: אי-אף-פי

המתח השורר בסוגיית התקציב בין אובמה לרפובליקאים רומז על האפשרות, שלו ייאלץ לעמוד בפני חקירה צולבת מצד הרפובליקאים בסנאט בדיונים על אישור המינוי. אולם למרות שבשבועות האחרונים רבו השמועות על מינויו האפשרי של לו למשרד האוצר, לא הביעו הרפובליקאים את התנגדותם מראש כפי שעשו בעניין מינויה של סוזאן רייס לשרת החוץ וצ'אק הייגל לשר ההגנה. בכל זאת מינה הנשיא את הייגל בתחילת השבוע והחליט על מינויו של הסנטור הדמוקרטי ג'ון קרי לשר החוץ.

עם מינויו של לו יתפנה תפקיד חשוב בבית הלבן. מי שימונה לתפקיד יהיה ראש הסגל החמישי של אובמה. המועמד המוביל הוא ככל הנראה דניס מקדונה, סגן היועץ לביטחון לאומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ