הכנסייה של נשיאי ארה"ב החליטה לערוך טקסי נישואים לזוגות חד-מיניים

הכנסייה האפיסקופלית בוושינגטון שמארחת טקסי אזכרה לאומיים מסבירה את ההחלטה: "היא נובעת מתוך הבנה תיאולוגית ולא ממניעים פוליטיים"

לורי גודסטין, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לורי גודסטין, ניו יורק טיימס

הקתדרלה הלאומית של וושינגטון, שבה מתפללים נשיאים ונערכים טקסי אזכרה במקרי אסון לאומיים, הודיעה אתמול (ד') שמעתה תערוך נישואים לזוגות חד-מיניים. הקתדרלה, מבנה ניאו-גותי מרשים השוכן בצפון-מערב וושינגטון הבירה, היא מקום מושבם של בישוף הכנסייה האפיסקופלית והבישופות האפיסקופלית של וושינגטון הבירה. בכנס שנערך בקיץ הצביעו האפיסקופלים בעד טקסי נישואים חד-מיניים. בכך התייצבה הכנסייה האפיסקופלית לצד זרמים יהודיים ונוצריים ליברליים המאפשרים נישואים בין בני אותו מין.

החלטת הקתדרלה אינה מפתיעה מאחר שהיא שייכת לזרם הדתי שמינה הומוסקסואל מוצהר לבישוף ועורר מהומה בכנס הכנסייה האנגליקנית הבינלאומית שאליה הוא שייך. עם זאת, להודעתה יש חשיבות מיוחדת בשל מקומה ההיסטורי כמרכז הדתי הבלתי רשמי של בירת ארה"ב. בקתדרלה הזו קרא מרטין לותר קינג את דרשת יום ראשון האחרונה שלו ובה נערכו טקסי האזכרה לקורבנות פיגועי 11 בספטמבר 2001. החודש ייערך בה טקס התפילה לרגל השבעתו הנוספת של הנשיא אובמה.

דיקן הקתדרלה, הכומר גארי הול, אמר: "יש לנו הרבה הומוסקסואלים ולסביות נוצרים. הקתדרלה הלאומית רוצה שלמאמינים ההומוסקסואלים, הלסביות, הביסקסואלים והטרנסג'נדרים יהיו הכלים שבעזרתם יחיו את חייהם באמונה, כשם שכלים אלה היו זמינים מאז ותמיד לסטרייטים. נישואים הם אחד הכלים האלה. ההודעה שלנו נובעת מתוך הבנה תיאולוגית וללא מניעים פוליטיים".

הקתדרלה הלאומית בווישנגטון. תורמת ללגיטימיותצילום: אי–פי

תשע ממדינות ארה"ב וכן מחוז קולומביה שבו שוכנת וושינגטון הבירה כבר אישרו נישואים חד-מיניים. לא כל הבישופים האפיסקופליים מרשים לכמרים שלהם לערוך טקסי נישואים כאלה, אך הבישופית של וושינגטון, מריאן אדגר ביוד, שלאזור שלה שייכות גם כנסיות במרילנד, הרשתה באחרונה לערוך טקסים כאלה אחרי שאזרחי מדינה זו אישרו בנובמבר נישואים חד-מיניים. בישופים מחמישה מחוזות ולפחות 100 קהילות פרשו מהכנסייה האפיסקופלית מאז מינויו של ג'ין רובינסון, הומוסקסואל מוצהר, לבישוף בניו המפשייר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ