נחשפה עדות קורבן האונס הקבוצתי בהודו

הסטודנטית שהותקפה בידי 6 גברים ומתה שבועיים אח"כ, העידה ממיטתה בבית החולים: האונס נמשך כשעה, הושלכתי מהאוטובוס כשחשבו שאני מתה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

עדותה של ג'יוטי סינג פאנדיי, הצעירה ההודית שהיתה קורבן לאונס קבוצתי ולרצח באוטובוס בהודו בחודש שעבר, נחשפה היום (שבת).

לפי עדות הצעירה בפני שוטרים, לפני שמתה מפצעיה בבית חולים בסינגפור, היא וידידה עלו על האוטובוס שכן סברו כי הוא נוסע לשכונת מגוריה. "הכרטיסן סגר את הדלתות וכיבה את האורות. הוא התקרב לידידי והתחיל להעליב ולהכות אותו", סיפרה. "הם גררו אותי לחלק האחורי של האוטובוס, קרעו את בגדיי ואנסו אותי".

על פי העדות, שהופיעה ב"דיילי טלגרף", הצעירה המשיכה ותיארה כיצד השישה התעללו בה, הכו אותה בכל חלקי גופה ונשכו אותה. "הם גם לקחו את כל החפצים שלי, הטלפון, הארנק, כרטיסי האשראי, השעון, הכל". הם אנסו אותה קרוב לשעה. "הנהג התחלף כל הזמן עם אחד מהאחרים כדי שגם הוא יוכל לאנוס אותי", הוסיפה.

משפחה בניו דלהי מתאבלת על מותה של פאנדיי, בשבוע שעברצילום: אי-פי

לדברי פאנדיי, שהיתה סטודנטית לרפואה בת 23, היא וידידה נאבקו נואשות בהתחלה, אך צעקותיהם לעוברים ושבים לא נענו. לאחר מכן, במשך מחצית מזמן האירוע, היא היתה חסרת הכרה, אך בכל פעם שהתעוררה היא הותקפה שוב.

היא שמעה את תוקפיה קוראים זה לזה וזכרה את שמותיהם. "כולנו היינו בחשכה מוחלטת והם נראו שחורים. מסגנון הדיבור שלהם הבנתי שהם אנשים בורים, טיפוסים של נהגים-מנקים", סיפרה. כשהיא וידידה לא הראו יותר סימני חיים, התוקפים הפשיטו והשליכו אותם מהאוטובוס. "שנינו היינו עירומים בצד הכביש ועוברי אורח רבים הבחינו בנו, ודיווחו למשטרה". 

בראשית השבוע הופיעו לראשונה בבית משפט בניו דלהי חמישה מהנאשמים בביצוע המעשה. הדיון הופסק כעבור זמן קצר לאחר שבאולם פרצה מהומה. על פי הערכות, לנוכח רגישות התיק, הועברו הדיונים לבית משפט מיוחד שיקיים את ההליכים באופן מזורז ובדלתיים סגורות. בפרשה מואשם גם קטין בן 17 שתיקו מתנהל בבית משפט לנוער.

כתב בי-בי-סי שהיה באולם סיפר כי הוא היה מלא מפה לפה בעורכי דין, עיתונאים, שוטרים ומאבטחים. לדבריו, הנאשמים היו בהיכל המשפט אולם מסיבה לא ברורה לא הוכנסו לאולם הדיונים. המהומה החלה לאחר שכמה עורכי דין התנדבו לייצג את הנאשמים וספגו קיתונות של ביקורת מצד כמה מעמיתיהם, שטענו כי הם אינם זכאים לייצוג. כעבור זמן קצר פרסמה אגודת עורכי הדין במחוז שבו מתנהל המשפט כי היא מסרבת לייצג את הנאשמים. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה אז כי היעדר ייצוג משפטי עשוי לסייע לנאשמים בערעורם, אם יורשעו.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ