נערת הליווי באה להעיד נגד ברלוסקוני; בקשתו לדחות את המשפט נדחתה

ראש ממשלת איטליה לשעבר מואשם כי שידל את "רובי" לזנות בהיותה קטינה. אחרי דחיות היא התייצבה היום בבית המשפט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רקדנית מועדוני הלילה במוקד שערוריית המין של ראש ממשלת איטליה לשעבר סילביו ברלוסקוני באה הבוקר (שני) לבית המשפט להעיד במשפטו של האחרון. אולם לפני עלייתה לדוכן העדים, עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר ביקשו מהשופטים להשעות את המשפט עד תום מערכת הבחירות במדינה, שתסתיים בחודש הבא.

כרימה אל-מחרוג', בת 20, שידועה יותר בכינוי "רובי", פילסה את דרכה לאולם בית המשפט במילאנו דרך המון כתבים וצלמים. אל-מחרוג' היא העדה המרכזית במשפטו של ברלוסקוני, המואשם בשידולה לזנות בהיותה קטינה.

אל-מחרוג' נמנעה מהופעה לעיני הציבור מאז נולדה לה בת לפני כשנה מבן זוגה והבעלים של מועדון הלילה בו היא רוקדת. היא היתה אמורה להעיד נגד ברלוסקוני בדצמבר, אולם לא הגיעה למשפט. התביעה טוענת שהיעדרותה נועדה לעכב את מתן פסק הדין במשפט.

לאחר כניסתה של אל-מחרוג' לאולם המשפט, אחד מעורכי דינו של ברלוסקוני, ניקולו ג'דיני, אמר לשופטים כי ראש הממשלה לשעבר יהיה עסוק מדי בענייני קמפיין הבחירות מכדי שיוכל להשתתף במשפט, ולכך הוא מבקש לדחות את המשך ההליכים עד הבחירות, שייערכו ב-25-24 בפברואר. השופטים דחו את הבקשה.

מאז הודיע ברלוסקוני על כניסתו למערכת הבחירות, מצבה בסקרים של מפלגתו, PDL, השתפר, אולם היא עדיין מפגרת מאחורי קואליציה של מפלגות מרכז-שמאל שצפויה לנצח בבחירות.

ברלוסקוני, בן 76, מואשם ששידל את אל-מחרוג' לזנות בהיותה קטינה. איל התקשורת המיליארדר מכחיש את ההאשמות ואומר שמעולם לא קיים איתה יחסי מין. אם יורשע, הוא עלול לספוג עונש של עד 15 שנה, אולם הוא לא צפוי להישלח לכלא לפני שהתיק שלו יעבור שתי ערכאות ערעור, הליך משפטי שיכול להימשך שנים.

רובי בבית המשפט. ברלוסקוני ביקש לדחות ההליכים עד אחרי הבחירותצילום: רויטרס
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ