בית המשפט העליון בפקיסטאן הורה לעצור את ראש הממשלה

ראג'ה פרבז אשרף, החשוד בקבלת שוחד, מכחיש את ההאשמות נגדו. צו בית המשפט פורסם על רקע הפגנות ענק נגד שחיתות במדינה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

בית המשפט העליון בפקיסטאן הורה לעצור את ראש הממשלה ראג'ה פרבז אשרף בגין עבירות של שחיתות. אשרף מכחיש את ההאשמות, שלפיהן קיבל שוחד בשעה שאישר תוכניות להקמת תחנות כוח כשר בשנת 2010. בנוסף, בית המשפט הורה לעצור 15 בני אדם אחרים הקשורים לפרשה.

להערכת מומחים, הצעד לא יביא לסילוקו המיידי של אשרף מהתפקיד. צו בית המשפט פורסם על רקע הפגנות ענק שמוביל איש הדת תחיר אל קדרי באיסלאמבאד שבהן דורשים המפגינים את התפטרות הממשלה. לאחר שכלי התקשורת דיווח על צו המעצר, חגגו המפגינים והביעו שביעות רצון רבה מהחלטת בית המשפט.

לדברי כמה מומחים, החלטת בית המשפט מושפעת מגל המחאה האחרון, ונראה כי איש הדת קדרי זוכה לגיבוי של גורמים בכירים במערכת השיפוטית ובצבא.

חלק מהפרשנים חוששים כי הוא משמש כלי משחק בידיהם, זאת בשעה שבין מוסדות אלה והפוליטיקאים שוררת עוינות רבה וחוסר אמון הדדי. קדרי אמר היום כי "למנהיגים הנוכחיים אין לגיטימציה" ודרש מהנשיא אסיף עלי זרדארי לפזר את הפרלמנט.

"כל עוד זרדארי לא עושה זאת הוא הופך למעשה לנשיא לשעבר", אמר קדרי לקהל תומכיו מאחורי מחיצה חסינת אש בשדרה המרכזית של אילסאמבאד. "הגופים היחידים שמתפקדים במדינה הם הצבא ומערכת המשפט", הוסיף.

קודמו של אשרף בתפקיד, יוסוף רזה גילאני, נאלץ להתפטר מתפקידו בחודש יוני האחרון לאחר שבית משפט הרשיע אותו בביזוי בית הדין מכיוון שסירב להעמיד לדין את הנשיא באשמת שחיתות. במקומו מונה אשרף לתפקיד, אולם פרשנים פוליטיים העריכו הוא לא יישאר בתפקידו זמן רב. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ