נמצא בשר סוס בהמבורגרים קפואים בבריטניה

ארבע רשתות מזון גדולות בממלכה מורידות מהמדפים מוצרי בקר אחדים לאחר שבדיקה של רשות המזון האירית גילתה כי חלקם מורכבים מ- 29% בשר סוס

בן קווין, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן קווין, גרדיאן

ארבע רשתות מזון גדולות בבריטניה מורידות מהמדפים מוצרי בקר אחדים, לאחר שנמצא די-אן-איי של סוסים בהמבורגרים המוקפאים שנמכרים בבריטניה, באירלנד ובאיסלנד.

לטענת רשות בטיחות המזון של אירלנד (FSAI), שגילתה את הממצאים, ההמבורגרים הנגועים יוצרו בשני מפעלים, האחד באירלנד והאחר בבריטניה. בתשע מעשר דגימות של בשר הקציצה נמצא די-אן-איי של סוסים, כאשר באלה שמקורן בסניפי רשת Dunnes Stores נמצאו עקבות ברמה נמוכה מאוד, ואילו בדגימה אחת מהמותג Tesco, היה חלקו 29% מבשר הקציצה.

ה FSAI הודיעה שהקמעונאים הסכימו לסלק את כל הסחורה החשודה מהמדפים. יו"ר FSAI, אלן ריילי, אמר כי הממצאים אינם בגדר סכנה לבריאות הציבור, אבל הם מדאיגים: "המוצרים שבהם זיהינו די-אן-איי של סוס ו/או חזיר אינם מהווים סכנה לבריאות והצרכנים לא צריכים לחשוש", ציין. 

לדבריו, "למרות שיש הסבר סביר להימצאות די-אן-איי של חזיר במוצרים, משום שבמפעלים אלה מעובד בשר של בעלי חיים שונים, בהם חזיר, אין הסבר ברור להימצאות די-אן-איי של סוס במפעלים שבהם לא אמורים להשתמש בבשר מסוג זה בתהליך הייצור".

עוד ציין ריילי כי אכילת בשר סוסים אינה חלק מהמסורת האירית וכי הוא אינו אמור להימצא בהמבורגרים. "קבוצות דתיות ואנשים רבים נמנעים מאכילת בשר חזיר, והימצאות די-אן-איי של חזיר מבלי לציין זאת היא בלתי נסבלת", הוסיף. ריילי הודיע כי הצרכנים שקנו את המוצרים החשודים יכולים להחזירם לרשתות ולקבל את כספם בחזרה.

דוברת של Tesco ציינה כי הרשת משתפת פעולה עם השלטונות באירלנד ובבריטניה כדי להבטיח שהדבר לא יישנה. "נסלק מהמדפים את כל המוצרים עד לסיומה וסיכומה המוצלח של החקירה, ולא נתפשר על איכות המוצרים שאנו מוכרים", הוסיפה; "הימצאותו של בשר לא חוקי במוצרינו היא עניין חמור ביותר".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ