לפחות 24 הרוגים בסדרת פיצוצים בצפון סוריה

יממה לאחר שכ-90 בני אדם נהרגו באוניברסיטה בחאלב, התפוצצו היום שלוש מכוניות תופת במחוז אידליב. מרבית ההרוגים הם עובדי ממשלה

רויטרס, אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס, אי-פי

לפחות 24 בני אדם נהרגו היום (רביעי) בפיצוץ של שלוש מכונית נפץ במחוז אידליב שבצפון סוריה. מרבית ההרוגים הם עובדי ממשלה. לפחות 35 בני אדם נפצעו בפיצוץ.

על פי ארגון זכויות האדם הסורי שבסיסו בלונדון, לפחות אחת מהמכוניות התפוצצה בקרבת כלי רכב ממשלתי בסמוך לבניין של כוחות הביטחון של הנשיא בשאר אל-אסד. הטלוויזיה הסורית מדווחת כי הפיצוצים אירעו בכביש ראשי גדול ובכיכר באידליב.

אתמול נהרגו לפחות 85 בני אדם בפיצוץ באוניברסיטה מרכזית בעיר חאלב שבצפון המדינה. עשרות ההרוגים והפצועים בפיצוץ, שאירע קרוב למגורי הסטודנטים, הם סטודנטים שכתבו את מבחני סוף הסמסטר שלהם ואזרחים סורים שאיבדו את בתיהם ועברו להתגורר במקום בניסיון להימלט ממוקדי הלחימה. עד כה לא ברור אם מדובר בפצצות או בטילים שנורו על הקמפוס. מספר ההרוגים באוניברסיטה צפוי לעלות לכ-100, היות ומציאת וזיהוי הגופות עדיין נמשך.

גורם רשמי בממשלה העריך בשיחה עם הטלוויזיה הסורית כי שני טילים נורו לעבר בניין הפקולטה של טכנולוגיית המידע באוניברסיטה. הגורם, שביקש להישאר בעילום שם, מסר שהטילים נורו מאזור שנמצא בשליטה של המורדים. עם זאת, משרד דובר המוסד פרסם הודעה בה טען כי מטוסי מיג של חיל האוויר הסורי הם שהפציצו את האוניברסיטה פעמיים, וגרמו ל"הרס עצום מסביב". 

המורדים הסורים השיגו באחרונה הישגים נכבדים באזור הקרוב לגבול עם טורקיה. לפני ארבעה ימים, ולאחר קרבות עיקשים, הצליחו המורדים להשתלט על בסיס חיל האוויר טפטנז שבאידליב. הבסיס עליו השתלטו המורדים הוא הגדול ביותר בצפון המדינה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ