"האטלנטיק" פרסם ידיעת תוכן שיווקי על סיינטולוגיה - ועורר זעם ברשת

באתר המגזין הופיעה ידיעה שהיללה את הצלחתה של הכנסייה והעומד בראשה ונעדרה כל ביקורת, כולל בטוקבקים. אחרי שלל תלונות, באתר הודו: "פישלנו"

לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ
לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ

ידיעת תוכן שיווקי שעלתה אתמול (רביעי) באתר המגזין "אטלנטיק" מעוררת מחלקות רבה בתקשורת בארה"ב. הידיעה עסקה בהצלחה חסרת התקדים של כנסיית הסיינטלוגיה בשנת 2012. כותרתה היא "דייויד מיסקאביג' (ראש הכנסייה) מוליך את הסיינטלוגיה לשנת שיא".

הידיעה מפרטת את הישגי הכנסייה בשנה שעברה, וביניהם התפתחותה לכדי יותר מעשרת אלפים כנסיות וקבוצות מיסיון ב-167 מדינות ברחבי העולם. עוד נכתב כי "הגידול בכנסייה בשנה האחרונה הוא גדול פי 20 מהגידול בכנסייה לפני עשור".

כנסיית הסיינטולוגיה הוקמה לפני 60 שנה על ידי ל. רון הבארד בקליפורניה. בין חבריה נמנים השחקנים טום קרוז, ג'ון טרוולטה ואליזבת מוס. הסיינטלוגיה מוגדרת כתורה רוחנית, עיונית ומעשית אך האופן בו פועלים אנשי הכנסייה מעוררת פולמוסים וביקורות ברחבי העולם. ואולם, בידיעה שעלתה באטלנטיק נכתבו כמה טוקבקים שכולם אף הם מחמיאים להישגי הכנסייה.

הידיעה באתר אטלנטיקצילום: מסך

"נראה כי דייויד מיסקאביג' והסיינטולוגיה בתקופה נהדרת של צמיחה והתקשורת שוב מפספסת את הסיפור", נכתב בראשון. "לא היה לי מושג שלסיינטולוגיה יש כל כך הרבה כנסיות. כבוד", נכתב בשני. "יותר ויותר אנשים לומדים על היתרונות האדירים שטמונים בטכניקה הפרקטית של הסיינטולוגיה", נכתב בטוקבק נוסף.

די מהר עוררו הידיעה והטוקבקים סערה ברשת החברתית, כאשר כמעט כל הביקורת מופנית כלפי המגזין היוקרתי. רבים לא הבינו איך "האטלנטיק" מסכן 126 שנות מוניטין כאחד הירחונים האיכותיים ביותר בסיקור תרבות, פוליטיקה ואקטואליה, בעבור פרסומת מפוקפקת.

ואכן, "האטלנטיק" החליט להוריד את הידיעה שעות ספורות לאחר שעלה ואף פרסם התנצלות. "פישלנו בענק", נכתב באתר האטלנטיק. "לא היינו צריכים להתמודד עם גל של ביקורת בונה כדי שנדע שעשינו טעות, ואולי אף כמה טעויות. בניסיוננו ליצור פורמטים חדשים של פרסומות דיגיטליות – פשוט נסחפנו. אנחנו מתנצלים על כך ומבטיחים לעבוד קשה כדי לתקן את מה שנעשה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ