אי-פי, רויטרס

חבלנים של צבא אלג'יריה מצאו אתמול עשרות גופות נוספות, בסריקת מתחם שדה הגז, שבו חטפו קיצונים איסלאמים אזרחים זרים ואלג'יראים בשבוע שעבר. ראש ממשלת אלג'יריה מסר היום (שני) כי בסך הכל נהרגו 37 בני ערובה זרים במתקפה על שדה הגז, וגורלם של שלושה טרם נודע. לדברי ראש הממשלה עבד אל-מאלק סלאל, במקום נהרגו 29 פעילי טרור, ושלושה נלכדו חיים. ראש הממשלה אמר עוד כי בין החוטפים היו גם שני אזרחים קנדים ועובד לשעבר בשדה הנפט.

ערוץ הטלוויזיה המקומי "אנהאר" דיווח שלשום כי הגופות שהתגלו הן כנראה של שבויים, שהוצאו להורג על ידי חוטפיהם. שר התקשורת האלג'יראי מוחמד סעיד אמר שלשום בבוקר כי הוא חושש שמספר הנספים עלול לעלות, כשגופות נוספות יתגלו במקום. "התוקפים היו נחושים בדעתם לפוצץ את מתחם הגז ולרצוח את כל בני הערובה". לדבריו, התוקפים היו בני שש מדינות ומטרתם היתה לגרום נזק מרבי.

מנהיג קבוצת הטרור שהוציאה לפועל את המתקפה, מוכתר בלמוכתר, לקח אתמול אחריות על המתקפה בשם ארגון אל-קאעדה, וקרא לצרפת להפסיק את המתקפה על המורדים במאלי. "אנו באל-קאעדה מכריזים על המבצע המוצלח. אנו מוכנים למשא ומתן עם המערב ועם הממשלה האלג'יראית, בתנאי שהם יפסיקו את ההפצצות על המוסלמים במאלי".

שדה הגז אין אמינאס, היוםצילום: אי-פי

אתר החדשות המאוריטני "סהרה מדיה" דיווח כי הדברים נאמרו בסרטון וידאו, אולם הוא לא הוצג באתר. על פי הדיווח, בלמוכתר אמר שכ-40 לוחמים השתלטו על מתקן הגז, רובם ממדינות מוסלמיות וחלקם מהמערב.

ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, אמר שלשום כי שלושה בריטים נהרגו במתקן הגז ושלושה נוספים מהנעדרים כנראה מתים. הוא הוסיף כי 22 בריטים ששרדו את המתקפה שבו לבריטניה. קמרון התייחס לביקורת על המבצע הצבאי שהובילה אלג'יריה, ועל חוסר התיאום של הממשלה עם ממשלות שאזרחיהן נחטפו. "אנשים בוודאי שואלים על התגובה של אלג'יריה לאירועים, אולם אני רוצה לומר שהאחריות להרג היא רק של הטרוריסטים, שהובילו מתקפה מרושעת ופחדנית", אמר קמרון.

כוחות הצבא המשיכו שלשום לסרוק את מתחם שדה הגז בחיפוש אחר מלכודות חומרי נפץ שייתכן כי התוקפים השאירו. חברת הנפט האלג'ירית הממלכתית "סונאטראך", שניהלה את שדה הנפט אין אמנאס עם בי-פי הבריטית וסטאטאויל הנורווגית, הודיעה שבית הזיקוק מוקש כולו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ