צבא בורמה חידש את ההתקפות על כוחות המורדים בקאצ'ין

החיילים תקפו בסיס של המורדים הממוקם לא רחוק מבירת מחוז קאצ'ין שליד גבול סין. התקדמות הצבא עלולה לגרום למנוסתם של רבבות אזרחים מהאזור

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
"הארץ"

צבא בורמה (מיאנמר) פתח במתקפה חדשה על כוחות המורדים הקאצ'ינים, שבצפון המדינה, והפר בכך את הפסקת האש הקצרה שהכריזה הממשלה בסוף השבוע. הבי-בי-סי דיווח כי החיילים תקפו בסיס של הקאצ'ינים במרחק קילומטרים ספורים מלאיזה, בירת מחוז קאצ'ין הסמוך לגבול סין.

על פי הדיווח, מאות חיילים בורמזים נראו זוחלים דרך העצים במעלה הגבעות, והבסיס נפגע מירי מרגמות ותותחים. אם ייפול לידי הצבא, לא יהיה מה שימנע את נפילת העיר לאיזה אם הצבא יחליט לכבוש אותה. התקדמות הצבא עלולה לגרום למנוסתם של עשרות אלפי אזרחים מהאזור.

ממשלת בורמה הודיעה ביום שישי על הפסקת אש, אך המורדים הקאצ'ינים טענו כי ההתקפות נמשכו על אף ההודעה. "הצבא למען עצמאות קאצ'ין" הוא ארגון המורדים היחיד שלא הסכים להפסקת אש ממושכת עם הממשלה. המורדים שואפים לאוטונומיה גדולה יותר לקאצ'ינים, ששולטים למעשה על חלק מצפון בורמה יותר מ‑50 שנה.

צילום: אי–פי

הממשלה האזרחית החדשה של בורמה, המתבססת על הצבא, התחייבה ליישב את כל הסכסוכים עם המיעוטים המתגוררים באזורי הגבול. סבב הלוחמה הנוכחי החל באמצע 2011, בתום הפסקת אש שנמשכה 17 שנים. בתחילת החודש אישרה הממשלה כי מטוסים הפציצו אזורים בצפון המדינה בהם מרוכזים המורדים, על אף הכחשות קודמות של הצבא.

הקרבות האחרונים החלו אחרי שמורדים קאצ'ינים סירבו לחדול מהתקפותיהם על שיירות של הצבא הבורמזי, שהובילו אספקה לבסיס הקרוב ללאיזה. אתמול חזר הנשיא תיין סיין על קריאתו לדיאלוג עם המורדים, כדי ליישב את הסכסוך הממושך.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ