נשיא אריתריאה ניצל מניסיון הפיכה; "ניסיון נוסף זה רק עניין של זמן"

לדברי גורמים במדינה המקורבים לשלטון, כוחות מתוגברים הנאמנים למשטר הצליחו להשתלט על עשרות המורדים שכיתרו בניין ממשלתי בבירה

ג'פרי גטלמן, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'פרי גטלמן, ניו יורק טיימס

נשיא אריתריאה, המכהן בראש הממשלה והצבא של המדינה הדכאנית והנצורה, ניצל אתמול מניסיון הפיכה, כך לפי התקשורת המקומית. לדברי גורמים במדינה המקורבים לשלטון, כוחות מתוגברים הנאמנים למשטר הצליחו להשתלט על עשרות המורדים שכיתרו בניין ממשלתי בבירה אסמרה. אך פרשנים רבים טענו שזה רק עניין של זמן עד שהנשיא איסאיס אפוורקי יתמודד שוב עם ניסיון להפילו מן השלטון. 

"יש תסכול רב בקרב חיילי הצבא", אמר דן קונל, שכתב ספרים רבים על אריתריאה. "הצליחו לדכא את הניסיון הזה, אבל זה לא סוף הסיפור". לפי הגורמים, כוחות המורדים הצליחו להיכנס למשרדו של שר ההסברה של אריתריאה והכריחו אותו להקריא הודעה ברדיו הקוראת לשחרור כל האסירים הפוליטיים המוחזקים בבתי הסוהר במדינה. מיד לאחר מכן הורידו את הרדיו מהאוויר ואף הפסיקו את שידורי הטלוויזיה הממלכתית.

משרד החוץ האמריקאי הודיע אתמול כי הוזהרו כל האזרחים האמריקאים הנמצאים במדינה. "הזהרנו את כל העובדים בשרות ארה"ב והתרענו בפניהם להימנע מהתקהלויות של אנשים", נמסר להודעה.

נשיא אריתריאה איזאיאס אפוורקי

אריתריאה המבודדת מכונה לעיתים כצפון קוריאה של אפריקה, הן בגלל המשטר הדכאני והן בגלל מצב הכלכלה המקרטעת שמותירה את רוב אזרחיה בעוני מחפיר. כבר שנים רבות, החל מעלייתו לשלטון של אפוורקי, מאות אזרחים מסכנים את חייהם בניסיון להימלט מהמדינה שהכריזה על מלחמה עם רוב שכנותיה, ומגייסת נערים לשירות צבאי ארוך ובשכר רעב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ