103 שנות מאסר לחסיד סאטמר מניו יורק שהתעלל מינית בקטינה במשך שלוש שנים

נחמיה וברמן, בן 54 מחסידות סאטמר, הואשם ב-59 סעיפי אישום לאחר שניצל את מרותו כיועץ דת להתעללות מינית בנערה בין הגילאים 12-15

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

יועץ דת מחסידות סאטמר נדון אתמול (ג') ל-103 שנות מאסר, לאחר שהורשע בתקיפה מינית של צעירה שבאה אליו ליעוץ. נחמיה וברמן הורשע בדצמבר ב-59 סעיפי אישום, כולל התעללות מינית ממושכת בקטין, סיכון בריאותו של קטין, והתעללות מינית. המשפט שופך אור על הקהילה החרדית הקיצונית בניו יורק ועל הסתגרותה והתרחקותה מהעולם החיצון. בהתאם להערכות, בעיר יש יותר מרבע מיליון חרדים.

גם וברמן, בן 54, וגם הנערה שייכים לחסידות סאטמר שיש לה אמבולנסים משלה, שוטרים מתנדבים משלה וחצרות רבנים חזקות. השייכים לחסידות הזו אינם נוהגים ללכת לשלטונות החילוניים. במהלך המשפט נעצרו גברים באשמה שניסו לשחד את הצעירה, שהיא כעת בת 18, ואת בעלה כדי שיבטלו את התלונה נגד וברמן. אחרים הואשמו שצילמו אותה על דוכן העדים והעלו את התמונות לאינטרנט.

המתלוננת העידה שווברמן התעלל בה מינית פעמים רבות במשרדו מגיל 12 עד גיל 15. לדבריה, בית הספר שבו למדה הורה לה להיפגש עם וברמן משום ששאלה שאלות רבות על הדת והתלבשה בצורה לא צנועה. וברמן אינו יועץ מורשה, אך עבד עשרות שנים ביעוץ לזוגות ולמשפחות. לא היתה ראיה פיזית להתעללות.

נחמיה וברמן היום בבית המשפט בניו יורקצילום: אי–פי

בעלה של המתלוננת, הרשי דויטש, שוחח עם עיתונאים ליד בית המשפט, וסיפר בדמעות עד כמה היה לו קשה לראות אותה נאבקת עד שהסכימה להתלונן. "היא מרגישה הקלה ותוכל לישון טוב יותר הלילה", הוסיף.

ההגנה טענה שהצעירה כעסה משום שווברמן סיפר להוריה שהיה לה חבר בגיל 15, דבר שהחסידות אוסרת. הפרקליטה סטייסי ריצ'מן אמרה שבתיק הזה עומדת למשפט גרסתו לעומת גרסתה. "היא ממציאה דברים לפני המושבעים", הוסיפה. התובע הכללי של מחוז ברוקלין, צ'רלס היינס, אמר שהוא מקווה כי המשפט ישכנע קורבנות אחרים להגיש תלונה. בעבר הוא הואשם בהתעלמות מפשעים בקהילה החרדית, משום שהיה מקורב מדי לרבנים רבי עוצמה ¬ טענה שהוא מכחיש בתוקף. וברמן עצמו סירב למסור הצהרה במשפט ועל פניו לא נראתה תגובה כלשהי לגזר הדין. 25 משנות המאסר היו בשל כתב האישום העיקרי, והשאר בשל ההאשמות האחרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ