מועצת הביטחון של האו"ם הרחיבה את הסנקציות נגד צפון קוריאה

בעקבות הודעת הגינוי, עליה הוחלט לאחר שיגור של טיל ארוך טווח, הודיעה פיונגיאנג כי בכוונתה לחזק את יכולותיה הצבאיות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

צפון קוריאה הודיעה כי בכוונתה לחזק את יכולותיה הצבאיות לאחר שמועצת הביטחון של האו"ם גינתה אמש (שלישי) את שיגור הטיל הצפון קוריאני בחודש שעבר.

בעקבות הודעתה הנזעמת של פיונגיאנג, מומחים מזהירים כי עתה גובר הסיכוי שצפון קוריאה תנסה לשגר טיל בליסטי נוסף כצעד של התרסה לאחר החלטת מועצת הביטחון, שהרחיבה את הסנקציות המוטלות על משטרו של קים ג'ונג-און.

סין, חברה קבועה במועצת הביטחון המחזיקה בזכות וטו בהצבעות, הסכימה לאשר את הנוסח הסופי של הגינוי לאחר שהוסרו כמה סעיפים מתוך טיוטה קודמת שלו. סוזן רייס, שגרירת ארה"ב לאו"ם, אמר כי החלטת מועצת הביטחון "מוכיחה לצפון קוריאה כי יהיו השלכות למעשיה בכל פעם שתפר סנקציות והגבלות המוטלות עליה". בנוסף, חזרה מועצת הביטחון על דרישתה שצפון קוריאה לא תשגר טילים נוספים ותפסיק את תוכנית הגרעין שלה באופן מיידי.

משרד החוץ של פיונגיאנג הודיע כי צפון קוריאה "תגיב להחלטת האו"ם במעשים ולא במלים" והזהיר כי המדינה תשקיע משאבים נוספים בחיזוק יכולות ההגנה שלה. "שיחות על יציבות חצי האי הקוריאני והאזור יכולות להתקיים בעתיד, אולם לא יהיו שיחות על פירוק הנשק הגרעיני".

בחודש שעבר, שיגרה צפון קוריאה בהצלחה טיל ארוך טווח. השיגור עורר גל גינויים ברחבי העולם. התזמון של יום השיגור הפתיע בכירים בממשל האמריקאי, זאת לאחר שצפון קוריאה הודיעה קודם לכן על דחייתו. לפי הערכות, השיגור, שיצא לפועל שבוע כשנה לאחר מותו של המנהיג קים ג'ונג-איל, שהלך לעולמו ב-17 בדצמבר 2011, נועד לחזק את שלטונו של בנו, המנהיג הצפון קוריאני הצעיר, קים ג'ונג און, העומד בראש המדינה מאז מותו של אביו. בחודש אפריל האחרון ניסתה צפון קוריאה לשגר טיל ארוך טווח, אולם השיגור נכשל והטיל התפרק במעופו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ