הארץ

שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור, האשים שלשום (חמישי) את נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד כי הוא "מכחיש את השואה בעודו מאיים לבצע אחת נוספת".

בטקס שנערך במרכז האו"ם לציון יום הזיכרון הבינלאומי לשואה, אמר פרושאור כי "בכל שנה מעל במת האו"ם, עומד נשיא איראן ומכחיש את השואה בעודו מאיים לבצע אחת נוספת. מידי יום מטיף ארגון החמאס לאנטישמיות ושנאה כלפי יהודים ומלמד את הדור הצעיר שהשואה היא 'שקר שהומצא על ידי הציונים'. מסרים דומים מהדהדים ברחבי העולם הערבי כולו".

בטקס, שעמד בסימן חסידי אומות העולם והמאמצים להצלת יהודים, ככל שהיו, אמרה שגרירת ארצות הברית סוזן רייס שמצילי יהודים צריכים לשמש השראה לעולם כולו. "איננו יכולים להחזיר את קורבנות השואה, אך אנו יכולים להתמסר מחדש להרחבת ההגינות האנושית, הכבוד האנושי וזכויות האדם".

מזכ"ל האו"ם באן קי מון שיגר לכנס מסר  מוקלט, בו אמר כי האו"ם הפיץ תוכנית חינוכית שהוקדשה לחסידי אומות העולם. "מעשים של רצח עם מראים את עומק הרשע שאליו מסוגלים להגיע גם יחידים וגם חברות שלמות", אמר, "אך מעשיהם של גברים ונשים אמיצים אלה מראים את יכולתה של האנושות לעשיית מעשים טובים יוצאים מן הכלל, גם בימים החשוכים ביותר".

פרושאורצילום: אי–פי

יום השואה הבינלאומי חל ב-27 בינואר, יום שחרור מחנה ההשמדה אושוויץ על ידי הצבא הסובייטי בשנת 1945. השנה, צוין היום כבר ביום חמישי מכיוון שהוא חל השנה בסוף השבוע.


לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ