הושעו עשרות סטודנטים מהרווארד שנתפסו מעתיקים

החקירה החלה בקיץ שעבר לאחר שעוזר הוראה גילה תשובות דומות בבחינותיהם של ממאה סטודנטים. ביקורת גם על התנהלות האוניברסיטה

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

אוניברסיטת הרווארד השעתה בסוף השבוע כ-60 סטודנטים שנתפסו בהעתקה קבוצתית של בחינת גמר בקורס לממשל. בסך הכל נתפסו 125 סטודנטים בסקנדל ההעתקה שנחשף באוניברסיטה היוקרתית שליד בוסטון במהלך השנה שעברה.

חקירת הפרשה החלה לפני כמה חודשים כשעוזר הוראה בסמסטר הקיץ לתואר ראשון בממשל גילה תשובות דומות בבחינות בית שעשו תלמידיו. בדואר אלקטרוני ששלחה האוניברסיטה לכלל תלמידיה ביום שישי, כתב הדיקן ללימודי אמנויות ומדעים, מייקל סמית, כי הוועדה ליושרה אקדמית פענחה את המקרה וכי מדובר בהעתקה קבוצתית גדולה ומאורגנת.

כמחצית מהתלמידים שנתפסו הושעו לתקופות הנעות בין שניים לארבעה סמסטרים, והחצי השנייה הוענש בדרכים אחרות או שלא הוענש. בין המעתיקים גם שחקנים בקבוצות פוטבול, בייסבול והוקי של האוניברסיטה ושני קפטנים בקבוצות כדורסל שסולקו מתפקידם.

אוניברסיטת הרווארדצילום: בלומברג

סמית לא מסר פרטים נוספים על זהות המעורבים בסקנדל ואמר כי האוניברסיטה שומרת על פרטיות תלמידיה. הוא ציין כי הפקולטה לאמנויות ומדעים פועלים בהתאם להמלצות ועדה פנים אוניברסיטאית לחיזוק האתיקה והיושר האקדמי. "עבורנו זה זמן לחשבון נפש ולפעולה", אמר.

מייסד ענקית המוצרים המשרדיים סטפלס, תומאס סטמברג, שהוא בוגר הרווארד ובנו לומד באוניברסיטה, מתח בסוף השבוע ביקורת על ההתנהלות בפרשה. לדבריו, המרצה בקורס לממשל שינה לאחרונה את כללי הבחינות בקורסים שהוא מלמד והוא מעודד "שיתוף פעולה פתוח ופעיל" בין הסטודנטים. סטמברג, שתומך באחת מקבוצות הכדורסל של הרווארד, מכיר כמה מהמעורבים בפרשה ובנו מכיר אחרים.

"אם המסר שלפיו אסור לסטודנטים להיעזר באיש, מדוע כמה מעוזרי ההוראה דיברו עם התלמידים על מה שנדרש מהם בדיון פתוח? אם עוזרי ההוראה לא הבינו את המסר של המרצה, מדוע האוניברסיטה מצפה מהסטודנטים להבין אותו?", תהה סטמברג במכתב שהעביר להרווארד.

נשיאת המועצה לתואר ראשון בהרווארד, טארה ראגהוביר, אמרה כי סקנדל ההעתקות הוא נושא שיחה חם בקרב הסטודנטים בחודשים האחרונים. לדבריה, חלק מהתלמידים החלו את שנת הלימודים הנוכחית מבלי לדעת אם יורשו לסיים אותה בשל הימשכות החקירה. תלמיד בן 20 בשנתו השלישית באוניברסיטה חיזק את דברי סטמברג ואמר כי "קיים ספק רב ביחס לשאלה האם ההוראות שניתנו לבחינת הבית היו ברורות מספיק". 

ואם לא די בכך, במהלך סוף השבוע ספגה הרווארד מכה נוספת. עשרות תלמידים מאזור פילדלפיה שביקרו באוניברסיטה נפצעו בתאונת דרכים לאחר שאוטובוס מטעם האוניברסיטה שלקח אותם חזרה לבתיהם - פגע בגשר. משטרת מסצ'וסטס מסרה כי התאונה התרחשה מכיוון שנהג האוטובוס לא הבחין בשלטים המזהירים מפני גובהו הנמוך של הגשר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ