שוחרר בשלום הילד בן ה-5 שנחטף לפני כשבוע באלבמה

כוחות פדרליים פרצו לבונקר שבו הוחזק הילד שנחטף מרכב הסעה לבית הספר. החוטף, גמלאי יוצא מלחמת וייטאנם, נהרג במהלך המבצע

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
לוגו רויטרס
רויטרס

אדם שהרג נהג אוטובוס וחטף ילד בן 5 שאותו החזיק במרתף באזור כפרי במדינת אלבמה בארה"ב במשך כמעט שבוע, נהרג בפעולת הבולשת הפדרלית בארה"ב והילד שוחרר בשלום.

סוכני FBI פרצו לבונקר שבו הוחזק הילד אחרי שהתגבר החשש כי הוא "בסכנה מיידית", אמר סטיב ריצ'רדסון, סוכן מיוחד באזור העיר מוביל באלבמה. המשא ומתן עם החשוד בחטיפה, ג'ימי לי דייקס בן ה-65 נקלעו למבוי סתום במהלך 24 השעות שקדמו לפעולה, אמר ריצ'רדסון במהלך מסיבת עיתונאים. "דייקס נצפה כשהוא מחזיק רובה", אמר.
פעולת החילוץ התרחשה ביום השביעי לחטיפת הילד באירוע שזכה לסיקור מרכזי בכלי התקשורת בארה"ב והטיל אימה על דרום מזרח אלבמה.

הדרמה החלה כאשר דייקס, נהג משאית בגמלאות ולוחם לשעבר במלחמת וייטנאם, לכד את הילד ביום שלישי שעבר אחרי שעלה להסעה לבית הספר והרג את הנהג באמצעות אקדח, אמרו גורמים רשמיים במשרד השריף המחוזי. דייקס נמלט עם הילד, ששמו הפרטי אית'ן פורסם, לבונקר שהקים בדרך צדדית.

הילד נלקח לטיפול בבית חולים ולא נגרם לו נזק גופני, אמר ריצ'רדסון. הילד צפוי לחגוג מחר את יום הולדתו ולפי כל ההערכות הוא נחטף באופן אקראי על ידי דייקס. טרם ברור איך דייקס נהרג. גורם בכוחות הביטחון המקומיים אמר כי במהלך פעולת החילוץ התפוצץ רימון יד, אך לא מסר פרטים נוספים.

אירוע החטיפה קרה בעיצומו של דיון ציבורי סביב האלימות בארה"ב כתוצאה משימוש בכלי נשק והבטיחות בבתי ספר במדינה אחרי שבדצמבר נרצחו 20 ילדים ושישה מבוגרים בטבח בבית ספר יסודי בעיירה ניוטאון בקונטיקט.

המתחם שבו הוחזק הילד החטוףצילום: אי–פי

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ