אחמדינג'אד: "איראן היא מדינה גרעינית"

בראיון שהעניק לעיתון מצרי אמר נשיא איראן כי ארצו בעלת יכולות גרעיניות ובתחום החלל. הוא הוסיף שישראל היא זו שמחפשת התנגשות

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, אמר כי מדינתו היא כבר מדינה גרעינית, אך אין לאיראן כוונה לתקוף את ישראל. אחמדינגא'ד התראיין ערב ביקורו בקהיר, במהלכו ישתתף בוועידת המדינות האסלאמיות שנפתחת היום. טרם נסיעתו, העניק הנשיא ראיון ארוך לעורך הראשי של עיתון אל אהראם. העיתון פרסם את הראיון במהדורת הדפוס שלו בלבד, אך חלקים ממנו צוטטו באתרים מצריים באינטרנט.

אחמדינג'אד אמר כי העולם צריך להתייחס עתה לאיראן כאל מדינה גרעינית: "הם רוצים להחזיר את איראן אחורה למה שהייתה בעבר, אולם הם לא יצליחו. הם מניחים שבהפעלת לחץ אנחנו ניכנע, אלו מחשבות מוטעות. אנחנו כבר מדינה תעשייתית, מדינה גרעינית ומדינה שכובשת את החלל. מזה שנים אנו חושבים לשלוח אדם לחלל ואנחנו נעשה זאת בעזרת אללה. אנחנו צריכים להבטיח ולקיים פיתוח וצמיחה ועל העולם להכיר בהתקדמות שלנו". נשיא איראן הוסיף כי הפתרון הטוב ביותר הוא שיתוף פעולה עם איראן.

אחמדינג'אד התייחס לאפשרות של תקיפה ישראלית באיראן ואמר כי לא קשה לשגר טילים או להתקיף בעזרת מטוסים, אולם התגובה האיראנית והיכולת ההגנתית של איראן חשובה בהקשר זה. הוא חזר ואמר שהציונים מנסים להשתלט על מוקדי הכוח והכסף ברחבי העולם, "הם רוצים לתקוף את איראן, אנחנו לא מכינים שום תקיפה נגדם כי המנגנון שלנו הוא הגנתי".

אחמדינג'אד חונך מטוס קרבצילום: אי–פי

אחמדינג'אד גינה בראיון את מעשי הטבח של ישראל, כהגדרתו, "עבורנו התמיכה בעם הפלסטיני זה עניין אנושי בכל הפרמטרים, הפלסטינים צריכים לקבל את זכויותיהם והציונים לאט לאט מתקרבים למדרון".

הוא הוסיף כי ארצו מתנגדת לכל מעורבות צבאית חיצונית בסוריה והדגיש כי הפתרון למשבר שם הוא בשיח בין כל הפלגים הסורים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ