הארץ

בקצה סולם מכבי האש עמדו שוטרים גרמנים במסכות וכפפות גומי, והסירו פסלון מוזהב בצורת ביסקוויט ענק שהיה תלוי על צווארו של פסל סוס מחוץ לאוניברסיטה בעיר האנובר. המחזה המוזר הוא סופה של פרשיה משונה לא פחות, שבה נגנב הביסקוויט המוזהב שמשקלו 20 קילוגרמים על ידי אדם שהתחזה ל"עוגיפלצת", הדמות מסדרת רחוב סומסום.

בחודש שעבר נעלם לפתע פסלון הביסקוויט, שהיה תלוי זה מאה שנה מחוץ למשרדי החברה "באלסן", אחת מהיצרניות הגדולות של עוגות ועוגיות באירופה. הסיפור קיבל תפנית משונה כשלעיתון מקומי נשלח מכתב כופר, כתוב מגזירי עיתון.

צילום: אי-אף-פי

החוטף דרש שהחברה תעניק עוגיות לילדים בבתי חולים, וש-1,000 האירו שהציעה החברה בתמורה להחזרת הביסקוויט ייתרמו למחסה לבעלי חיים, כך מדווחת סוכנות אי-אף-פי. למכתב צורפה תמונה של אדם לבוש כמו "עוגיפלצת", מחזיק במה שנראה כמו הביסקוויט המוזהב.

התמונה שצורפה למכתב הכופר, בה נראה "עוגיפלצת" והעוגייה שנחטפהצילום: רויטרס

מעט לפני שהפסל נמצא, נשלח מכתב כופר נוסף, שבו אמר החוטף שהביסקוויט יוחזר משום ש"וורני אוהב את הביסקוויט כמוני, וכעת הוא בוכה ומתגעגע אליו כל כך. אני מחזיר אותו בחזרה". הכוונה היתה ככל הנראה לוורנר באלסן, ראש החברה. "הטלגרף" מדווח כי בשבוע שעבר הבטיח באלסן כי יתרום 52,000 חבילות של ביסקוויטים ל-52 ארגונים שונים, בהם בית החולים, במידה שהביסקוויט יוחזר.

אתמול, כאמור, התגלה הביסקוויט כשהוא תלוי על צווארו של פסל סוס, מחוץ לאוניברסיטת לייבניץ בעיר. עד כה, שום חשוד לא נעצר, והמצוד אחרי "עוגיפלצת" נמשך.

המקום בו תלה הביסקוויט מחוץ למשרדי "באלסן"צילום: אי-אף-פי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ