חמושים פרצו לאתר נופש באקפולקו ואנסו שש תיירות

אלימות כנופיות הסמים מתגברת בשנים האחרונות בעיר הנופש הפופולרית במקסיקו, אולם רק באחרונה הפשיעה החלה לפגוע בתיירים באזור

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
גרדיאן

כנופיה של חמושים רעולי פנים פרצו לאתר נופש באקפולקו ואנסו שש תיירות ספרדיות, כך מדווחות היום (רביעי) הרשויות במקסיקו. חמשת החמושים נכנסו שלשום אל האתר, שנמצא לחוף הים באזור התיירותי, וקשרו שישה גברים שהיו במקום לפני שאנסו את הנשים.

התובעת הכללית של מדינות גררו, מרתה גרסון, סיפרה שאשה שביעית התחננה בפני התוקפים שלא יאנסו אותה, והם בתגובה אמרו לה שהיא לא תיפגע כי היא מקסיקאית. "למזלנו, יש לנו ראיות מוצקות לגבי האחראים למעשה המזעזע", אמרה גרסון ברדיו פורמולה.

ראש העיר אקפולקו, לואיס ולטון, נאלץ להתנצל היום לאחר שאמר שהתקיפה היא "מצערת" כי תפגע בתדמית של העיר, אבל "שהיא יכולה להתרחש בכל מקום". הערותיו עוררו סערה ציבורית במקסיקו וספרד, ומשרד ראש העיר מיהר לפרסם הבהרה לפיה וולטון "מצר מאוד על הפרשנות השגויה של דבריו. הוא מעולם לא התכוון לפגוע בקורבנות או להמעיט מחומרת האירוע".

שוטרים באתר הנופשצילום: אי–פי

אקפולקו, אתר החופשות הפופולרי שצבר את המוניטין שלו לאחר שהפך למקום בילוי אהוב במיוחד על כוכבי קולנוע ומוזיקאים בשנות ה-50 וה-60, הגיע בשנים האחרונות לכותרות בגלל התגברות מקרי הרצח בין חברי כנופיות וחטיפות למטרות כופר. אולם עד לשנתיים האחרונות האלימות כמעט ולא פגעה בתיירים הרבים הפוקדים את המקום.

לפני כשנתיים התגלה בקרבת העיר קבר אחים של 18 תיירים מאזור אחר במקסיקו שנחטפו מהעיר ונרצחו. הקבר התגלה בעקבות סרטון ביוטיוב, שהציג גם את נקמת הקרטל המקומי ברוצחי התיירים: הם התוודו על מעשיהם בפני המצלמה ואז נרצחו.

הרשויות המקומיות במקסיקו יקבעו אם יש מעורבות של הפשע המאורגן בתקיפה, ואם כן, החקירה תעבור לידי הרשויות הפדרליות. חורחה צ'באט, מומחה לביטחון וקרטלי הסמים, אמר כי "הראיות מצביעות לכך שזהו מעשה של הפשע המאורגן. כנופיות שונות פועלות באקפולקו כבר שנים. סביר להניח שלא מדובר בקרטלים הגדולים, אלא בארגונים קטנים יותר שאחראים לפשעים באופן קבוע".

שגרירות ספרד במקסיקו מסייעת לקורבנות התקיפה. משרד החוץ הספרדי פרסם אזהרת מסע באתר האינטרנט שלו עוד לפני ההתקפה. לפני האזהרה, אקפולקו נמצאת ב"אזור הסכנה" של מקסיקו.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ