נאשמת בכישוף נשרפה למוות בפפואה-גיניאה החדשה

בני משפחתו של ילד האשימו את הצעירה באחריות למותו רצחו אותה בפני מאות בני אדם. תופעת רדיפת ה"מכשפות" נפוצה בחלקים מהמדינה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

תושבים בפפואה-גיניאה החדשה התעללו באשה צעירה ולאחר מכן שרפו אותה בעודה בחיים. האשה הואשמה בכך שהביאה למותו של ילד בכשפיה, כך מדווחת התקשורת המקומית במדינה שבאוקיינוס השקט.

בני משפחתו של הילד המת תפסו האשה, אם לילדים בת 20 בשם קפארי לניאטה, הפשיטו אותה, כבלו אותה, צרבו את גופה בברזל מלובן ושפכו עליה נפט במאונט הייגן שבאזור ההררי במערב המדינה. לאחר מכן הם השליכו אתה לערימת אשפה בוערת בפני מאות בני אדם.

לפי הדיווח בעיתון מקומי, המשטרה וכוחות הכיבוי לא יכולים היו להתערב. העיתון, פוסט קורייר, מדווח שההמון הבריח אתה שוטרים והכבאים, שבאו בכוחות לא מספיקים. העיתונים במדינה פרסמו תצלומים גראפיים של האירוע. המשטרה המקומית מסרה כי הם מתייחסים למקרה כאל רצח, והאחראים למעשה ייעצרו.

ההוצאה להורג של האשהצילום: אי-אף-פי

    בחלקים מפפואה-גיניאה החדשה נוהגים תושבים לתלות את האשמה במקרי מוות ומחלות מסתוריות במעשי כשפים. בשנים האחרונות היו כמה דיווחים על אנשים, לרוב נשים, שהואשמו בכישוף ונרצחו. ב-2009, אחרי שרשרת רציחות שכאלה טען ראש ועדת החוק והחוקה במדינה כי אנשים מנצלים את ההאשמות בכישוף כדי לרצוח וקרא לחוקק חוקים נוקשים יותר להתמודדות עם התופעה.

    תגובות

    הזינו שם שיוצג באתר
    משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ