חשד בבריטניה: המאפיה מעורבת בתרמית בשר הסוס

מקורות בתעשיית הבשר מדווחים על ראיות למעורבות כנופיות מאיטליה ופולין בזיוף מוצרי בשר בקר שנמכרו בבריטניה, אירלנד, פולין, צרפת ושוודיה

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

כנופיות פשע מאורגן בינלאומיות נחשדות במעורבות בשיווק בשר סוסים באריזות מזון מוכן קפוא שאמורות להכיל בשר בקר. מקורות בסוכנות לתקינת המזון בבריטניה סיפרו לעיתון האובזרוור הבריטי כי שיווק בשר הסוסים במקום בשר הבקר בארוחות מוכנות, הוא חלק מתרמית בינלאומית.

מקורות בתעשיית בשר הסוסים מסרו כי יש ראיות לכך שכנופיות פשע מאיטליה ופולין מעורבות בתרמית, בסדר גודל של מיליוני דולרים, שבה נעשה שימוש בבשר סוסים במקום בבשר בקר בעת ייצור המזון. כפי הנראה, נכפה על וטרינרים ובעלי תפקידים במשחטות ובמפעלים לייצור מזון להעניק למוצרים חותמת של בשר בקר, גם כאשר מדובר בבשר זול יותר, דוגמת בשר סוסים ובשר חזיר.

שערוריית בשר הסוס שעלתה לכותרות באירופה הגיעה גם לשוודיה. יצרנית המזון הקפוא FINDUS הודיעה על החזרת ארוחות לזניה מהמדפים, אחרי שהתגלה בבדיקות כי המוצר מכיל בשר סוסים.

לזניה שהוכנה מבשר סוס צילום: רויטרס

עד עתה נחשפה התופעה רק בבריטניה, באירלנד, בפולין ובצרפת, שבהן נמכר מזון קפוא באריזות, שעליהן לא צוין כי הן מכילות בשר סוסים. מיליוני המבורגרים קפואים הורדו מהמדפים בימים האחרונים. אכילת בשר סוסים אינה נחשבת כמסכנת את הבריאות, ואולם במדינות שבהן לא נהוג לצרוך בשר זה, עוררה התופעה תגובות של שאט נפש ודחייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ