לוגו רויטרס
רויטרס

36 בני אדם נמחצו אתמול למוות ועשרות נפצעו בתחנת רכבת בעיר אלאהבאד שבצפון הודו, שבה חוגגים עשרות מיליוני בני אדם את פסטיבל הקומבה מלה.

27 מההרוגים הם נשים, רובן מבוגרות ועניות. בהרוגות גם ילדה בת שמונה. עד ראיה אמר כי הוא ראה בתחנת הרכבת אשה בוכה וסביבה שש גופות של נשים הלבושות בבגדים מסורתיים.

לפי הערכות, בחגיגות הקומבה מלה באלאהבאד שבמדינת המחוז אוטר פראדש, הנמשכות חודשיים, משתתפים עשרות מיליוני בני אדם. האירוע, שמתקיים בעיר אחת ל-12 שנים, הוא ההתכנסות האנושית הגדולה ביותר בעולם. אמש היה היום העמוס ביותר בפסטיבל.

על פי האמונה ההינדית, טבילה במפגש הנהרות גנגס וימונה, שנפגשים באלאהבאד, מנקה אותם מחטאיהם ומקרבת אותם לגאולה. השנה מקבל האירוע נופך היסטורי מיוחד, שכן פעם ב-144 שנים מסתיים מחזור אסטרולוגי, דבר שלפי האמונה מתבטא באנרגיה קוסמית גבוהה. אירוע זה נקרא מהא קומבה מלה.

הרשויות מסרו גרסאות סותרות לנסיבות האסון. בכיר בחברת הרכבות אמר כי כוחות המשטרה, שהשתמשו באלות בניסיון לשמור על הסדר, גרמו למהומה ובהלה. לעומת זאת, בכיר במדינת המחוז אמר כי האירוע נגרם כתוצאה מהתמוטטות של גשר בתחנת הרכבת.

בתחנת הרכבת היו בזמן האסון עשרות אלפי בני אדם, ולפי דיווחים התקשו האמבולנסים להגיע לאזור כדי לפנות את הפצועים לבית חולים. "מכיוון שהיתה צפיפות רבה ובהלה, לקח זמן רב עד שניתן היה לחלץ את הפצועים ולאסוף את הגופות", אמר קצין המשטרה הראשי במדינת המחוז.

אין זה האסון הראשון מסוגו בהודו. בשנת 2008 נהרגו 145 בני אדם ליד מקדש בפסטיבל דתי בהימאליה.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ