הודעת הפרישה של האפיפיור בנדיקטוס ה-16

הגרמני יוזף רצינגר פנה לחשמנים וכתב כי "אחרי שבחנתי את מצפוני בפני האל, הגעתי להחלטה שכוחותייאינם מספיקים יותר". קראו את המכתב המלא

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

אחים יקרים, 

זימנתי אתכם למועצה זו, לא רק כדי לדון בשלוש החלטות קנוניזציה (הפיכה לקדוש), אלא כדי להעביר לכם החלטה בעלת חשיבות עצומה לכנסייה. אחרי שבחנתי שוב ושוב את מצפוני בפני האל, הגעתי להחלטה שכוחותיי, בשל גילי המתקדם, אינם מספיקים יותר כדי שאוכל לבצע כראוי את תפקידי כממלא מקומו של פטרוס (שליחו של ישו).

אני מודע היטב לכך שמשרה זו, הודות לחשיבותה הרוחנית המהותית, חייבת להיעשות לא רק במלים ומעשים, אלא גם בתפילות וייסורים לא פחותים. אולם, בעולם של ימינו, הנתון לשינויים מהירים כה רבים ומזועזע בשאלות בעלות חשיבות עצומה לחיי האמונה, כדי לשלוט במקומו של פטרוס ולשמר את הבשורה, עוצמת השכל והגוף היא הכרחית. בחודשים האחרונים עוצמה זו הידרדרה אצלי במידה שאני חייב להודות כי מונעת ממני למלא כראוי את התפקיד שהופקד בידי.

מסיבה זו, אני מודע היטב לחשיבות פעולה זו, ובחירות מלאה אני מכריז כי אני פורש מכס הבישוף של רומא, יורשו של פטרוס הקדוש, שהוענק לי על ידי הקרדינלים ב-19 באפריל 2005, כך שב-28 בפברואר, 2013, בשמונה בערב, הכס של רומא, כסאו של פטרוס הקדוש, יהיה פנוי והקונקלבה (חבר הקרדינלים) יבחר אפיפיור חדש.

אחים יקרים, אני מודה לכם מקרב לב על העבודה והאהבה בהם תמכתם בי בתפקידי ואני מבקש את סליחתכם על מגרעותיי. לעת עתה, הבה נשים את גורל הכנסייה בכפו של הכומר העליון שלנו, אדוננו ישו הנוצרי, ונתחנן בפני אמו מריה הקדושה, שהיא תסייע לקרדינלים בדאגתה האמהית, בבחירת האפיפיור החדש. לגביי, אני מקווה להמשיך לשרת את הכנסייה הקדושה של האל בעתיד בחיים המוקדשים לתפילה.

מהוותיקאן, 10 בפברואר, 2013

יוזף רצינגר, בנדיקטוס ה-16

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ