האסיפה הלאומית בצרפת אישרה נישואים חד מיניים

בתום שבועות של דיונים על סעיפי החוק, אושרה ההצעה שתאפשר לזוגות חד מיניים גם לאמץ ילדים. בהמשך תעבור לאישור הסנאט

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הבית התחתון של הפרלמנט הצרפתי אישר אתמול (שלישי) את הצעת החוק שתתיר נישואים חד-מיניים ותאפשר לזוגות חד-מיניים לאמץ ילדים. ההחלטה היא ניצחון משמעותי לנשיא פרנסואה הולנד שתמך ברפורמה השנויה במחלוקת.

329 מחברי האסיפה הלאומית הצביעו בעד החוק המכונה "נישואים לכולם", ו-229 התנגדו. בכך מצטרפת צרפת לכתריסר מדינות נוספות, רובן אירופיות, שמאפשרות נישואים חד-מיניים. בשבועות האחרונים נערכו באסיפה הלאומית דיונים על הצעת החוק והצבעות על סעיפיה. המתנגדים השמרנים כפו דיון בכמעט 5,000 תיקונים לחוק והסוציאליסטים האשימו כי הם מנסים לעכבו. החוק המלא יעבור בשבועות הקרובים להצבעת הסנאט, שגם הוא נשלט על ידי מפלגת השלטון הסוציאליסטית ובעלות בריתה.

לצד צרפת, גם בריטניה נקטה בשבועות האחרונים צעדים משמעותיים בנושא, והפרלמנט הבריטי אישר החודש נישואים חד מיניים באנגליה ובוויילס. הולנד, בלגיה, נורווגיה וספרד, לצד ארגנטינה, קנדה ודרום אפריקה, כבר התירו נישואים חד-מיניים, וכך עשו גם תשע מדינות בארה"ב ומחוז קולומביה.

חברי האסיפה הלאומית מריעים לאחר אישור החוק, אתמולצילום: אי-פי

הסוגיה עוררה מחלוקת קשה בין המחוקקים השמאלנים במדינה החילונית באופן רשמי ובין קבוצות שמרניות שמדגישות את שורשיה הדתיים של המדינה. מבקרי החוק, רבים מהם קתולים, אמרו כי הוא יביא לפירור המשפחה המסורתית. הסוציאליסטים, לעומתם, הדגישו שמדובר בנושא של שוויון זכויות והשתמשו במוטו המהפכה הצרפתית, "חירות, שוויון, אחווה". בחודשים האחרונים נערכו במדינה הפגנות בעד ונגד החוק שבהן השתתפו מאות אלפי בני אדם.

"החוק ירחיב לכל המשפחות את ההגנות שמבטיח מוסד הנישואים", אמר ראש הממשלה ז'אן מארק איירו לפני ההצבעה אתמול. "בניגוד למה שאומרים אלו המדברים נגד ההצעה – שלמזלנו הם מיעוט – החוק הולך לחזק את מוסד הנישואים".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ