רבבות נפרדו מבנדיקטוס ה-16 במיסת יום ראשון בוותיקאן

עד לפרישתו ב-28 בפברואר מצפים לאפיפיור עוד מספר מועט של הופעות פומביות. בוותיקאן שוקלים לשנות את הנהלים ולהקדים את הליך הבחירה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

רבבות מאמינים התקבצו בצהריים (ראשון) בכיכר פטרוס הקדוש בוותיקאן כדי להשתתף באחת המיסות האחרונות של האפיפיור היוצא, בנדיקטוס ה-16. בנדיקטוס צפוי לפרוש רשמית ב-28 בחודש וכשבועיים לאחר מכן, ב-15 במארס, תיערך ההצבעה לבחירתו של האפיפיור הבא.

לקול תשואות ומחיאות כפיים הופיע בנדיקטוס בשעה 11:00 (שעון מקומי) בחלון חדר העבודה שלו הצופה לכיכר, ונופף בידיו למאמינים. האפיפיור הודה למאמינים ואמר: "תודה על התפילות והתמיכה שנתתם לי בימים האחרונים". היתה זו הפעם הראשונה שבה הופיע בנדיקטוס ה-16 מאז הודיע במפתיע על פרישתו ביום שני שעבר. דובר הוותיקאן, פדריקו לומברדי, אמר כי הימים האחרונים "עברו על האפיפיור ברוגע, על אף שאלה היו ימים אמוציונליים ועמוסים".

את השבוע הקרוב צפוי בנדיקטוס להעביר בתפילה יחד עם קרדינלים ובישופים בכירים בארמון האפיפיור שבקריית הוותיקאן. בעוד שבוע יקיים את מיסת יום ראשון האחרונה שלו, ב-23 בחודש ייפגש עם נשיא איטליה ג'יאורג'יו נפוליטאנו, וארבעה ימים לאחר מכן יקיים מפגש אחרון עם מאמינים בכיכר פטרוס.

בוותיקאן שוקלים להקדים את כינוס הקרדינלים, כדי שהאפיפיור הבא יוכל להיכנס לתפקידו לפני השבוע הקדוש שבסוף החודש הבא. אלא שלפי התקנות הנוכחיות כינוס הקרדינלים אינו יכול להתקיים לפני 15 במארס, על מנת לאפשר לקרדינלים די זמן להגיע לרומא. בימים שעד בחירת האפיפיור הבא, ישהה בנדיקטוס בן ה-85 במעון הקיץ של האפיפיור בקסטל גנדולפו.

בנדיקטוס ה-16. חוויה מיסטית היא שהביאה לדבריו לפרישתו אך לא היתה זו התגלות אלוהיתצילום: רויטרס

ניו יורק טיימס דיווח הבוקר כי מועצת הקרדינלים שתבחר את האפיפיור הבא, המונה 117 חברים, תתכנס מדי יום החל מ-1 במארס כדי לדון בענייני הוותיקאן ובעתיד הנצרות הקתולית. היא תבחן את המועמדים, כישוריהם, ניסיונם, קשריהם בתוך הכנסיה ומחוצה לה וגישותיהם התיאולוגיות. "בדרך כלל עולות שאלות הנוגעות לאיכויות שצריכות להיות לאפיפיור. האם הוא איש תפילה, האם הוא יכול למשול, האם הוא דואג למצב העניים? הרבה פחות חשוב מהיכן הוא בא או היכן הוא מתגורר", אמר הקרדינל ג'ורג' בראיון טלפוני.

כיכר פטרוס הקדוש, היוםצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ