הרפובליקאים רומזים שיאפשרו את מינוי הייגל

הסנאטור ג'ון מקיין אמר כי אינו סבור שיש לעכב עוד את המינוי, על אף שאינו מאמין שהייגל מתאים לתפקיד שר ההגנה. הצבעה צפויה להתקיים בסוף החודש

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

המתנגדים הרפובליקאים למינוי צ'אק הייגל לתפקיד שר ההגנה של ארה"ב רמזו היום שלא יחסמו את מועמדותו, אף על פי שהם מאמינים שהוא לא מתאין לתפקיד. "לא, איני סבור שהוא מתאים", אמר הסנאטור ג'ון מקיין בתוכנית "פגוש את העיתונות". "אבל איני סבור שעלינו לעכב עוד את המינוי".

הסנאטור לינדסי גרהאם, שהוביל עם מקיין את הניסיונות למנוע את המינוי, אמר בראיון ל"פוקס ניוז" שקיבל את הכחשתו של המועמד לשר בנוגע להערותיו כביכול על כוחה של השדולה למען ישראל בוושינגטון. "אם הדבר נכון, זה ישים קץ לכל העניין", אמר גרהאם. בדומה לדבריו של מקיין, גם גרהאם אמר שהוא סבור שהייגל הוא "אחת הבחירות הפחות מתאימות והקיצוניות לתפקיד שר ההגנה זה זמן רב. אבל בסופו של דבר", המשיך, "זו החלטת הנשיא. זה שיקול הדעת שלו".

ההתבטאויות מצביעות על כך שהסנאט יאפשר לקיים הצבעה על המינוי. הן גם מראות שהרפובליקאים ריככו את עמדותיהם. בשבוע שעבר חסמו הרפובליקאים הצבעה על מינוי הייגל, לאחר שהדמוקרטים נכשלו להשיג את הרוב הדרוש לקיום הצבעה מהירה.  ההצבעה בעד או נגד צפויה להיערך לאחר פתיחת המושב הבא של הקונגרס ב-25 בפברואר.

הייגל בשימוע בוועדת השירותים המזויניםצילום: רויטרס

הרפובליקאים טוענים זמן מה כי הייגל, סנאטור רפובליקאי בעבר, אינו תומך דיו בישראל. הם גם השיגו על עמדתו בסוגיית איראן וזקפו לחובתו את התנגדותו להגדלת הכוחות האמריקאיים בעיראק שעליהם החליט בזמנו הנשיא בוש.

מהלך החסימה עורר תגובה זועמת בבית הלבן. ראש הסגל, דניס מקדונו, אמר בתוכנית "השבוע" של ABC שהדבר מעורר "דאגה רבה" בממשל. מקדונו הוסיף שהייגל, שנלחם בוויאטנאם, הוא האדם הנכון להוביל את הפנטגון, ו"רק מחשבה אחת מעסיקה אותו: איך להגן על ארצנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ