נורוויג'ן ווד

כנראה שזו תוכנית הטלוויזיה המשעממת בעולם

ערוץ הטלוויזיה הממלכתי במדינה יעביר צילומים של אח במשך 12 שעות, לצד עצות של מומחים לעצי הסקה. שידור דומה קודם זכה לרייטינג גבוה במיוחד

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים37
רויטרס

מהי תוכנית הטלוויזיה המשעממת ביותר בה צפיתם? ערוץ הטלוויזיה הנורווגי הממלכתי   NRK עשוי לשבור את השיא ביום שישי הקרוב, כשישדר ביום במשך 12 שעות רצופות תוכנית שתראה אח בוערת. על רקע קולות פצפוץ האש ידברו מומחים לעצי הסקה שיספקו הערות, ייעוץ מקצועי ורקע תרבותי.

"נדבר על נושאים כמו שריפת עץ, חיתוכו וערימתו. אבל יהיו גם פינות של מוזיקה ושירה", אמר רון מואקלבאסט, מפיק ברשת. "זו תהיה טלוויזיה איטית, אך אצילה", הוסיף.

זו לא הפעם הראשונה שהרשת משדרת תוכנית משונה, ואיטית במיוחד. בשנת 2011 העבירה במשך 134 שעות רצופות את תמונותיה של ספינת תענוגות, שהפליגה מחופי נורווגיה לאזור הארקטי, ובכך שברה שיא עולם לתוכנית הטלוויזיה הארוכה ביותר. ברגע השיא, צפו בתוכנית לא פחות מ-600 אלף בני אדם. 60% מהאוכלוסיה במדינה ראו את השידור בשלב זה או אחר.

12 שעות של להבות בוערות ועץ מתבקעצילום: רויטרס

עוד לפני כן שידרה הרשת מסע רכבת בן שמונה שעות מאוסלו לברגן. התוכנית היתה כל כך פופולארית, שהיא הועברה לאחר מכן בשידור חוזר.

הרעיון לתוכנית התקבל לאחר שספר על עצי הסקה, שנכתב על ידי סלבריטאי מקומי בתחום,  זכה להצלחה מסחררת. הספר נקרא "Hel Ved", צירוף שמשמעותו "אופי חזק", ומהווה משחק מילים משום שמשמעות המילה  vedהיא "עצי הסקה".

"לאנשים בנורווגיה יש יחסים רוחניים עם אש", מסביר מואקלבאסט. "אש היא הסיבה שאנחנו כאן. אם לא היו עצי הסקה, לא היינו יכולים לחיות בנורווגיה, היינו קופאים". האם השידור יצליח לשבור את שיאי הרייטינג הקודמים? ברשת מבטיחים שמספר הצופים יעלה על זה שבערב שישי שגרתי.

וכדי להיכנס לאווירה, הנה הביטלס שרים על עץ נורווגי:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ