תופעה מתפשטת באוסטריה |

לסייר בעירום בתערוכת עירום

אחרי שעות העבודה, פותח מוזיאון ליאופולד שבווינה את שעריו לחובבי עירום הגודשים תערוכה שיוחדה לגופו של הזכר. הכניסה בגרביים ונעליים בלבד

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

כ-60 ממבקרי מוזיאון ליאופולד שבווינה לא השאירו רק את מעיליהם בתאי שמירת החפצים כשהגיעו. הם מסרו את כל בגדיהם - חולצות, מכנסיים ותחתונים - ורק אז נכנסו פנימה. הגרביים והנעליים נותרו עליהם. אחרי הכל, רצפת המוזיאון הגדול יכולה להיות קרה מאוד ולהפריע לשיטוט בעירום בין המוצגים. 

הסיור המיוחד, שזכה לשם "גברים עירומים משנת 1800 ועד היום", התקיים אתמול (שני) אחרי שעות הפעילות הרגילות של המוזיאון, ובמהלכו זכו המבקרים העירומים - חברי "מועדון חובבי העירום" של המוזיאון - לצפות בכ-300 ציורים, צילומים, רישומים ופסלים שכולם עוסקים בגופו של הזכר. "אני לא יכול לומר שאני מזיע. נמשכתי לרעיון של ביקור בעירום במוזיאון מכיוון שזה משהו שונה, אך כעבור זמן קצר זה כבר לא הרגשתי שזה יוצא דופן", סיפר הרברט קורבאס בעת שעמד באחד מפרוזדורי הליאופולד יחד עם קבוצה של גברים צעירים ומחויכים.

מה שנתפס בתחילה כיוצא דופן, הופך כנראה לנורמלי וברור מאליו כשאין מבקרים לבושים סביבך. הקבוצה העירומה התקבצה סביב המדריך (שדווקא כן היה לבוש) ונעה באיטיות ממוצג למוצג, מקשיבה להסברים. על אף שלא מדובר בפעם הראשונה שהליאופולד מארגן סיורי צפייה בעירום בתערוכות עירום, הפעם זכה הביקור להתייחסות תקשורתית יוצאת דופן, ועשרות עיתונאים מאוסטריה ומדינות אחרות באו לסקרו. 

בנובמבר שעבר התפשט במוזיאון אדם שביקש לצפות בתערוכה בעירום בלא רשות. הוא התלבש רק אחרי שאיש אבטחה דרש ממנו לעשות זאת. המקרה התפרסם בתקשורת ואז התברר שבקרב הציבור קיימת דרישה של ממש לסיורי עירום. "קיבלנו פניות מכל העולם. אנשים סיפרו לנו שתערוכת פסלי העירום מעניקה להם השראה וביקשו לבקר בה עירומים", אומר קלאוס פוקורני, דובר המוזיאון. לדבריו, יותר מ-100 אלף בני אדם ביקרו בתערוכת העירום הגברי (רובם הגדול לבושים) והיא נחשבת לאחת המוצלחות בתולדות המוזיאון.

עבור רבים מחברי הקבוצה, כל מסתבר, הסיור בעירום במוזיאון היה סוג של הגשמת פנטזיה, וזאת למרות שרבים מהם מתקשים להסביר אותה. "אני מוצא את השיטוט בעירום במוזיאון כחווייה מעניינת. זה משהו שתמיד רציתי לעשות", אומר פלוריאן קהלנברג, שבא לתערוכה ממינכן.

חברי מועדון העירום של הליאופולד בסיור, אתמולצילום: אי–פי

ולמרות כל זאת, גם לסובלנות הגדולה של הווינאים לעירום יש כנראה גבולות. בליאופולד מצאו את עצמם אשתקד תחת ביקורת ותלונות רבות בגלל כרזות שפרסמו ברחבי העיר ובהן נראים שלושה צעירים חסונים מגזעים שונים שאינם לובשים דבר חוץ מגרביים בצבע כחול-לבן-אדום ונעלי כדורגל. בתוך זמן קצר כיסו אזרחים את איבריהם המוצנעים של השלושה בסרטי הדבקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ