אבו מרזוק חושף |

"משטר מובארק פעל כדי למנוע פגיעה במעמד החמאס"

סגן ראש הלשכה המדינית של החמאס אמר בראיון במצרים כי בניגוד לרושם המקובל, מובראק ועומר סלימאן "תמכו בחמאס ובשמירה על ציר ההתנגדות"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

סגן ראש הלשכה המדינית של , ד"ר מוסא אבו מרזוק, אמר בראיון לערוץ טלוויזיה מצרי כי "בניגוד לרושם שהיה מקובל', משטר ושר המודיעין בכהונתו, עומאר סולימאן, פעלו נמרצות למנוע פגיעה במעמדה של תנועת החמאס". לדברי אבו מרזוק, השוהה בקהיר ונחשב למועמד המוביל לרשת את חאלד משעל בתפקיד ראש הלשכה המדינית של החמאס, בפגישות סגורות שהיו לו עם , התעקש שר המודיעין לשמור על המתווה של חמאס בזירה הפלסטינית והערבית והדגיש את הצורך בשמירה על ציר ההתנגדות, כהגדרתו.

אבו מרזוק הודה כי אמנם היו לעתים חילוקי דעות בין סולימאן לבין ראשי החמאס, אך במקרים רבים שר המודיעין הבכיר והמקורב למובארק הגדיר את המשא ומתן "הליכה בדרך ללא מוצא". "אני חושף כאן בפעם הראשונה כי במקרים מסוימים הוא סירב לשתף פעולה עם תוכניות של הרשות הפלסטינית לפגוע בחמאס, עוד מתקופת יאסר ערפאת", אמר אבו מרזוק שהגדיר את סולימאן "אדם מבריק שהעניין הפלסטיני היה בלבו".

אבו מרזוק דחה את הפרסומים על נסיבות מותו של סולימאן ולא אמר אם מדובר במעשה מתוכנן מצד גורמי מודיעין ערבים או מערביים בהיותו מחזיק בסודות רבים. לדברי אבו מרזוק, סולימאן היה חולה לב כרוני במשך שנים והגיע לטיפולים בגרמניה וארה"ב, ובחודשים האחרונים לפני מותו חלה הידרדרות חמורה במצבו. דבריו של אבו מרזוק זכו לתגובות רבות בעולם הערבי מאחר שהם מנוגדים לרושם שרווח במשך שנים כי סולימאן פעל נגד האינטרסים של החמאס.

חוסני מובראק. "בניגוד לרושם המקובל, משטרו תמך בחמאס"צילום: אי–פי

בראיון דחה אבו מרזוק טענות ופרסומים שלפיהם החמאס בעזה מאמן ומדריך מליציות חמושות של תנועת האחים המוסלמים במצרים בניסיון לסייע לארגון להשתלט על המדינה לאחר בחירתו של מורסי. "אין לנו זמן להתעסק בשטויות ולאמן אף אחד. הסוגיה העיקרית מבחינתנו היא המאבק בכיבוש הישראלי", סיכם אבו מרזוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ