ביום השנה להופעת פוסי ריוט |

שתי פרופסוריות עטו מסכות ונעצרו בקתדרלה הגדולה במוסקווה

השתיים ביקשו להביע סולידריות עם שלוש הבנות הלהקה, ששתיים מהן נשלחו לשנתיים מאסר. אחת העצורות: הכנסיה צריכה לשרת את האל, לא את המדינה

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

משטרת רוסיה עצרה היום (חמישי) שתי פרופסוריות שנכנסו לקתדרלה האורתודוקסית הגדולה במוסקווה כשהן עוטות מסכות דומות לאלה שעטו בנות להקת "פוסי ריוט". האירוע התרחש ביום השנה הראשון למעצר חברות הלהקה, שהופיעו בקתדרלה במחאה על השחיתות ברוסיה. ההופעה והמשפט שהתקיים לשלוש הבנות זכה לתהודה רבה ברחבי העולם.

שתי העצורות, פרופ' ילנה וולקובה ופרופ' אירנה קרצובה, הניחו בקתדרלה פרחים ליד המזבח, אולם לא נראה שהן התכוונו לקיים במקום הופעה מאולתרת. מאבטחים תפסו את השתיים, הורידו להן את המסכות ומסרו אותן לשוטרים שהוזעקו למקום.

בסרטון שהועלה לאינטרנט זמן קצר לפני המקרה, נראות שתי הנשים כשהן מביעות אהדה וסולידריות עם בנות פוסי ריוט ואומרות כי ברצונן להסב את תשומת הלב ליחסים ההדוקים ששוררים בין הנשיא, ולדימיר פוטין, לבין הכנסיה האורתודוקסית.

"אנחנו חושבות שהן (פוסי ריוט) התנהגו בגבורה אמיתית כשבאו הנה ואמרו לכנסיה עד כמה היא הידרדרה. הן אמרו שחייבת להיות ברוסיה כנסיה אמיתית, לא כזו שמשרתת את המדינה אלא את אלוהים", אמרה אחת הנשים בסרטון, שפורסם גם באתר האינטרנט של נובאיה גזטה המתנגד למדיניות הקרמלין. "לכן באנו הנה, כי ברור שהן סובלות. הן מוחזקות בכלא, בתנאים קשים והילדים שלהן גדלים בלי אם", הוסיפה האישה.

שתיים מתוך שלוש חברות פוסי ריוט, נדייז'דה טולוקוניקובה ומריה אלויחינה, נידונו לשנתיים מאסר באשמת חוליגניזם ממניעי שנאה לדת ונשלחו לגולאג בסיביר. חברת הלהקה השלישית, יקטרינה סמוצביץ', שוחררה על תנאי.

הופעת הלהקה נעשתה בשיא מחאות הרחוב נגד שובו של פוטין לכהונה שלישית בקרמלין. שיר המחאה שלה, שכוון נגד שני מוסדות ממלכתיים החזקים ביותר ברוסיה, הזניק אותה בבת אחת משולי תנועת המחאה וההתנגדות למשטר אל קדמתה, והפכו אותה לאייקון עולמי.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ