יומו האחרון של האפיפיור בנדיקטוס ה-16 בתפקיד

אחרי פגישות עם הקרדינלים יטוס האפיפיור למעונו הזמני. ב-9 בערב יעזוב המשמר השוויצרי את משמרתו ויסמן כי פרישתו של בנדיקטוס נכנסה לתוקף

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

האפיפיור בנדיקטוס ה-16 ממלא את חובותיו האחרונות בראש הכנסייה הקתולית היום (חמישי) לפני שיעלה על מסוק שייקח אותו , בה הוא יבלה את החודשיים הראשונים של הפרישה שלו. פרישתו צפויה להיכנס לתוקף היום בשמונה בערב, שעון רומא (21:00 שעון ישראל).

בנדיקטוס, אתמול אמר למאמינים כי היו רגעים בכהונתו כאפיפיור בהם "נדמה היה לו שאלוהים ישן", נפגש הבוקר עם הקרדינלים של הכנסייה, שיתבקשו בקרוב לבחור את יורשו. במפגש התחייב בנדיקטוס "לציית באופן מלא" לאפיפיור הבא. בחמש בערב, שעון רומא, האפיפיור יעלה למסוק שייקח אותו 25 ק"מ לכיוון דרום מזרח למעון האפיפיורים בקסטל גנדולפו. זמן קצר מאוחר יותר, אחרי שעולי הרגל והתושבים המקומיים יקבלו את פניו, הוא יופיע בפעם האחרונה בציבור כאפיפיור, על מרפסת ארמון הקיץ האפיפיורי שבעיירה.

בשמונה בערב, חברי המשמר השוויצרי הממונים באופן מסורתי על הגנת האפיפיור יעזבו את משמרתם בשערי הארמון. את מקומם צפויים להחליף אנשי משטרת הוותיקאן.

האפיפיור בכיכר פטרוסצילום: אי–פי

אחרי פרישתו, בנדיקטוס ימשיך לשאת בתואר הוד קדושתו בנדיקטוס ה-16, אולם תוארו יהיה . הוא יחליף את נעליו האדומות המפורסמות, שמסמלות את דם אלה שהקריבו את נפשם על מזבח האמונה הנוצרית, בנעליים חומות פשוטות שקיבל מתנה בנסיעתו למקסיקו בשנה שעברה. אולם הוא ימשיך ללבוש גלימות בצבע הלבן המסורתי של האפיפיורים.

בעת שהאפיפיור ימתין להשלמת השיפוצים , הוא יוכל ליהנות מהנוף עוצר הנשימה, הגנים המטופחים והחדרים המפוארים בארמון שבקסטל גנדולפו. למעון, שנמצא תחת תחום השיפוט של הוותיקאן, יש אפילו חווה פעילה, עם פרות, תרנגולות ודבורים.

בינתיים, הקרדינלים של הוותיקאן מכל רחבי העולם יחלו בהתייעצויות בלתי רשמיות על הצעדים הבאים בבחירת יורשו של בנדיקטוס. טרם נקבע התאריך בו תתכנס הקונקלבה (המועצה שבוחרת אפיפיורים), אולם הדבר עשוי לקרות אפילו בשבוע הבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ