רק 30% תמיכה

פרנסואה הולנד - הנשיא הכי פחות אהוד בצרפת מאז 1981

עשרה חודשים לאחר שנכנס לארמון האליזה, הציבור הצרפתי מפקפק ביכולתם של פרנסואה הולנד וממשלתו להתמודד עם מיתון ואבטלה גואה

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

עשרה חודשים לאחר כניסתו לתפקידו, פרנסואה הולנד הוא הנשיא הפחות פופולרי בצרפת מאז 1981, בהתאם לסקר של TNS SOFRES שנערך למען העיתון לה פיגארו ופורסם היום (חמישי). המצביעים שהעלו את הולנד לנשיאות במאי 2012 מפקפקים כעת ביכולתה של ממשלתו להתמודד עם כלכלה העומדת על סף מיתון ונאלצת להתמודד עם פיטורים המוניים ואבטלה שכמוהם לא היו 15 שנים.

הפופולריות של הולנד ירדה בפברואר ב-5% והיא כעת 30% בלבד, בהתאם לסקר חודשי שבו נשאלו הנסקרים אם יש להם אמון ביכולתו של הנשיא לפתור את בעיות המדינה. שיעור הירידה הכללי נגרם בעיקר בשל ירידה של 8% בקרב סוציאליסטים.

"עד עכשיו היה יכול ארמון האליזה להתפאר באמירה שאלה שהצביעו בעד הנשיא ממשיכים להיות נאמנים לו. מצב זה אינו קיים יותר", אמרו עורכי הסקר. במקביל לירידה בפופולריות של הולנד ירדה גם הפופולריות של ראש הממשלה הסוציאליסטי ז'אן-מארק אירו ב-5% ל-28%. מנובמבר עד ינואר היה מדד האמון בהולנד יציב יחסית, אם כי לא היה גבוה – 35% בלבד, בסקר החודשי שנערך להזמנת העיתון בעל המגמה השמרנית.

פרנסואה הולנדצילום: רויטרס

בהתאם לסקר, הולנד נהנה מעליה קצרה בפופולריות שלו כשהורה על ההתערבות הצבאית במאלי, וזכה לשבחים רבים בארצו ובחו"ל, כולל בארה"ב. הנתונים מיום שלישי מראים כי מספר המובטלים עלה בחודש שעבר ל-3.13 מיליון – הגבוה ביותר מאז יולי 1997.

הולנד הודה השבוע כי צמיחה כלכלית גרועה עלולה להקשות עליו לממש את התחייבותו לעצור את העליה בשיעור האבטלה עד סוף 2013. בסקר השתתפו אלף אנשים והוא נערך ב-21- 25 בפברואר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ