בולען נפער מתחת לבית בפלורידה; אדם נפל אל מותו

ג'ף בוש, גנן בן 37, ישן בעת שהבולען נפער מתחת לחדר המיטות. חמשת בני הבית האחרים ניצלו. הרשויות החליטו להרוס את המבנה

אי-פי
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי
רויטרס

תושב פלורידה נעלם בסוף השבוע לתוך בולען ענק שנפער מתחת לביתו באחד מפרברי העיר טמפה. חדר המיטות של ג'ף בוש, גנן בן 37, שקע לתוך הבולען. בעת שישן. חמשת בני משפחתו של בוש היו עדיין ערים באותה שעה והתכוננו לשנת הלילה, כשלפתע שמעו חבטה עזה וזעקות.

ג'רמי, אחיו של ג'ף בן ה-35, זינק לתוך הבולען וניסה לשלוף את אחיו. שוטרים שהוזעקו לבית הצליחו לחלץ את ג'רמי, שכמעט נפל לבולען בעצמו, אך לא מצאו כל זכר לאח ג'ף. "ראיתי את חדר השינה כולו שוקע לתוך הבור. המיטה, השידה - הכל שקע", סיפר נורמן וויקר, מדרי הבית, "שמענו רעש גדול, כאילו מכונית התנגשה בבית".

צוות חילוץ שהגיע למקום החדיר לתוך הבולען מצלמות וציוד האזנה, אך לא גילה כל סימני חיים. "הבית ממוקם מעל שכבת קרקע לא מוצקה, והשהייה בו ללא ספק מסוכנת", אמר ביל בראקן, מנהל חברת הנדסה המסייעת בחילוץ נפגעי אסונות. הבתים שבסביבת הבולען, שקוטרו תשעה מטרים, פונו מחשש שהבור ימשיך להתרחב. בסרטון - כתבת רשת איי-בי-סי על המקרה.

היום החל צוות החילוץ להרוס את הבית באמצעות ציוד מכאני כבד, לאחר שבשעות הלילה הוחלט על הפסקת החיפושים מתוך הנחה שהסיכויים שבוש שרד את הנפילה - קלושים ביותר. אלא שחלקים מהבית שקעו לתוך הבולען וצוות החילוץ חושש כי הבית יתמוטט עליהם. "בשלב זה, זה פשוט בלתי אפשרי להוציא את הגופה. אנו מתמודדים כאן עם בולען יוצא דופן בגודלו", אמר אחד מאנשי הצוות.

דוברת שירותי הכבאות במחוז ציינה כי הציוד הכבד הוצב על קרקע הנחשבת ליציבה. לדבריה, הצוות ינסה להוציא חלקים מהבית בשלמותם כדי שדיירי הבית יוכלו לקבל חזרה את רכושם. הרחובות הסמוכים לבית עמוסים במהנדסים, כתבים, צלמים וסקרנים שמבקשים לחזות במראה יוצא הדופן.

ג'ף בושצילום: אי–פי

לדברי מומחים מדי שנה נפערים בפלורידה אלפי בולענים בגלל המבנה הגיאולוגי הייחודי שלה. עם זאת, מרבית הבולענים קטנים מאוד ולא גורמים למקרי מוות. אדמת פלורידה היא אדמת סיד. מים יכולים לחלחל דרכה בקלות והם גורמים להתפוררות האבן תוך יצירת שכבת חימר. באזור טמפה שכבות החימר עבות יותר - דבר שהופך אותו רגיש יותר. "אין כמעט מקום בפלורידה שחסין מבולענים", אומר סנדי נטלס, בעלי חברה לייעוץ גיאולוגי באזור טמפה, "אין שום דרך לחזות מראש בולען".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ