מקורב לצ'אבס: הוא מת מהתקף לב חמור

ראש המשמר הנשיאותי סיפר כי נשיא ונצואלה מלמל ברגעיו האחרונים "אל תיתנו לי למות". כמו מאדורו, הוא משוכנע כי "יד האויב היתה מעורבת במוות"

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

נשיא ונצואלה הוגו צ'אבס מת מהתקף לב חריף - כך אמר אתמול גנרל חוסה אורנלה, ראש המשמר הנשיאותי שלדבריו היה צמוד לצ'אבס ברגעיו האחרונים. אורנלה, שהופקד על אבטחת צ'אבס בשנתיים האחרונות, אף סיפר כי הנשיא שהיה שרוי בכאבים עזים מלמל ברגעיו האחרונים, "אל תיתנו לי למות. אני לא רוצה למות". אורנלה דיבר מחוץ למתחם המכללה הצבאית בקראקאס, היכן שנשמרה גופתו של נשיא ונצואלה.

הגנרל אף טען כי הסרטן של צ'אבס היה בשלב מתקדם ביותר, אך הוא לא הסכים להתייחס לסוגו. ידוע כי הסרטן החל באזור הירכיים, אך כשנשאל אורנלה אם התפשט לריאות הוא בחר שלא להגיב. לפי ממשלת ונצואלה, צ'אבס סבל בימיו האחרונים מזיהום חריף בדרכי הנשימה - שני מסוגו מאז ניתוח הסרטן האחרון שלו בדצמבר בקובה. הרשויות בוונצואלה עד היום לא פרסמו מאיזה סרטן סבל צ'אבס ומאילו אזורים בגופו הוסרו הגידולים.

אורנלה ניסה גם לאשר את חששותיו של סגן הנשיא ניקולאס מאדורו כי גורם זר היה מעורב במוות של צ'אבס. "אני חושב שיחלפו 50 שנה לפני שניתן יהיה לחשוף מסמך שיוכיח כי יד האויב היתה בדבר", אמר ראש המשמר הנשיאותי, שלא היה מוכן לפרט למי התכוון, בעוד סגן הנשיא התייחס בפירוש לאמריקאים. משרד החוץ של ארה"ב הכחיש בתוקף את הטענה. מחר תיערך הלווייתו של צ'אבס בקראקס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ