סקנדל ההעתקות |

הרווארד חדרה בחשאי לחשבונות דוא"ל של מרצים בכירים

האוניברסיטה הפיצה מסמך ובו המלצות כיצד לעודד סטודנטים שהשתתפו בהעתקות להודות. המסמך הגיע לתקשורת ואז הוחלט לברר מי המדליף

ריצ'רד פרז-פנייה, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ריצ'רד פרז-פנייה, ניו יורק טיימס

הנהלת אוניברסיטת חדרה בחשאי לחשבונות דואר אלקטרוני של כמה ממרציה הבכירים בסתיו שעבר, בניסיון לגלות מי מדליף לכלי תקשורת פרטים על . רק אתמול (שבת) עודכנו מרצים ועובדים בהרווארד בפרטים.

הפריצות, עליהן דיווח לראשונה העיתון "בוסטון גלוב", בוצעו לחשבונות האימייל של 16 דיקאנים. רובם עודכנו בפרטים רק לפני כמה ימים, אחרי שהעיתון החל לחקור בעניין. הרווארד סירבה להגיב אמש לטענות והסתפקה בתגובה מפותלת לפיה: "כאשר נוצר מצב שנותן סיבה להאמין שתקנות האוניברסיטה עומדות בסכנה, האוניברסיטה תנקוט בכל הצעדים הראויים והדרושים כדי לשמור עליהן".

אלא שנראה שהפריצה לחשבונות האימייל, נוגדת בעצמה את תקנות הפרטיות האלקטרונית הנהוגים באוניברסיטה. גורמים בפקולטה למדעים ומדעי הרוח אמרו כי הם צופים שהדברים לא יעברו בשקט. לדבריהם, תקנות הפרטיות מעניקות להנהלה את הזכות לבצע חיפוש בארכיונים אלקטרוניים וממוחשבים "במקרים קיצוניים בלבד ורק אחרי התראה, אלא אם זו בלתי אפשרית".

אוניברסיטת הרווארדצילום: רויטרס

לפני כחצי שנה הודיעה הרווארד כי "כמעט מחצית" מהסטודנטים בקורס לממשל, שהתקיים בסמסטר האביב של 2012, לקחו חלק כזה או אחר בהעתקת בחינת הבית. בכיתה למדו 279 ועל פי ההערכות לפחות 70 מהם הודחו מלימודים והיתר ספגו עונשים בדרגות חומרה שונות. בחודשים האחרונים קיימה האוניברסיטה שורה של שימועים פנימיים לחשודים, אך רבים מהם טענו כי מה שמוגדר כהעתקה לא חרג מהנורמה המקובלת בהרווארד. לדבריהם, המרצה לממשל ועוזרי ההוראה שלו הם שאחראים לבלבול שנוצר סביב הבחינה.

באוגוסט שעבר הפיצה האוניברסיטה מסמך לדיקאנים ובו המלצות כיצד לעודד סטודנטים שהעתיקו להודות בפני הוועדה האחראית על אכיפת האתיקה האקדמית. אותו מסמך דלף לתקשורת והוביל לפרסום הפרשה ברבים. מטרת הפריצה לחשבונות האימייל היתה לנסות ולברר את מקור ההדלפה, אך איש לא נענש בעניין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ