ההצבעות לבחירת האפיפיור יחלו ביום שלישי

115 הקרדינלים שהגיעו לוותיקאן ייקחו חלק בסדרת הצבעות עד שייצא עשן לבן, בתהליך שצפוי להיות מהיר. ארובה כבר הוצבה על גג הקפלה הסיסטינית

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

הליך בחירת האפיפיור יחל ביום שלישי הקרוב, כשהקרדינלים הקתולים יחלו את הקונקלווה בה ייקבע מי יהיה יורשו של האפיפיור בנדיקטוס ה-16. הקרדינלים שהתכנסו ברומא החליטו בסוף השבוע, בתוך חמישה ימי דיונים בדלתיים סגורות, כי ההצבעה שתיערך בקפלה הסיסטינית תחל ביום שלישי אחר הצהריים, לאחר מיסה שתתקיים באותו הבוקר בכיכר פטרוס הקדוש.

אתמול שמו עובדי הוותיקאן על גג הקפלה את הארובה באמצעותה יכריזו הקרדינלים על התקדמותם – כשעשן שחור מסמן שאפיפיור עדיין לא נבחר, ואילו עשן לבן משמעו שהסתיים התהליך ויש אפיפיור חדש. את הארובה ניתן לראות בבירור מכיכר פטרוס, שם באופן מסורתי נאספים אלפי מאמינים כדי לראות כיצד מתקדמת ההצבעה הסודית.

כל 115 הקרדינלים הצעירים מגיל 80 ייקחו חלק בסדרת הצבעות, שיימשכו עד שיתקבל רוב של שני שלישים עבור אחד המועמדים – או 77 קולות. לפחות שישה אפיפיורים נבחרו בתום ארבעה ימים, בעוד בנדיקטוס נבחר ב-2005 אחרי 24 שעות בלבד, בתום חמישה סיבובי הצבעה.

כבאים מציבים את הארובה על גג הקפלה הסיסטינית, אתמולצילום: אי-פי

על אף שאין מועמד שנחשב למועדף, הקרדינלים הבהירו כי הם מעוניינים בהחלטה מהירה גם הפעם, כדי שיוכלו לחזור למחוזות הבישוף שלהם בזמן לחגיגות פסחא. "עברו עשרה ימים מאז עזבתי את אזור הסמכות שלי, וכפי שהשיר הישן אומר – אני רוצה לחזור הביתה", כתב הקרדינל טימותי דולן בבלוג שלו ביום שישי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ