איטליה ויוון: מאמינים שהשבויים בניגריה נרצחו

הארגון האיסלאמי שחטף את 7 האזרחים הזרים פרסם אתמול הודעה כי הם הוצאו להורג. בין החטופים ישנם אזרחי איטליה, יוון, בריטניה ולבנון

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטרס

שבעת האזרחים הזרים שנחטפו בחודש שעבר על ידי קבוצה איסלאמית בניגריה ככל הנראה מתו, כך מסרו היום (ראשון) משרדי החוץ של איטליה ויוון, שאזרחיהן בין החטופים. אתמול פרסם ארגון המורדים אנסארו הודעה לפיה הרגו את השבויים בשל ניסיונות חילוץ כושלים של כוחות בריטיים וניגרים.

השבעה – מאיטליה, בריטניה, יוון ולבנון – נשבו ב-7 בפברואר בפשיטה על אתר בניה בעיר הצפונית באוצ'י במהלכה נהרג אחד השומרים במקום. הרשויות בניגריה אמרו היום שאין להם מידע על הרג השבויים, ואתמול פקפקו בנכונות ההודעה על הירצחם. עם זאת, ממשרד החוץ האיטלקי נמסר כי "בדיקות שלנו בשיתוף מדינות נוספות גורמות לנו להאמין שהחדשות על הרג השבויים נכונות". הצהרה דומה נמסרה מיוון.

בניגוד לטענות החוטפים, בהודעה האיטלקית נמסר ש"מעולם לא היו שום ניסיונות צבאיים לחלץ את החטופים, מצד אף אחת מהממשלות המעורבות".

הבי-בי-סי מדווח כי אנסארו הוקם בינואר 2012, וקיים חשד שהוא שלוחה של הארגון האיסלאמי בוקו האראם. המורדים אמרו כי חטפו את האזרחים כנקמה על פשעים של האומות האירופיות נגד האיסלאם. בדצמבר חטפו אנשי הארגון אזרח צרפתי בניגריה, ובינואר טענו שהרגו שני חיילים ניגרים שהיו אמורים להיות מוצבים במאלי, ולסייע לכוחות הצפרתים שנלחמים במורדים במדינה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ