הארץ

פגישה של מפלגת השלטון בטורקיה בוטלה בעקבות אשפוזו של ראש הממשלה רג'פ טייפ ארדואן בבית החולים, כך מדווחת התקשורת הטורקית. לפי בכירים במפלגה, ארדואן סובל משפעת ולכן אושפז לבדיקות ולאחר מכן שוחרר. פגישותיו בהמשך היום בוטלו והוא יישאר בביתו. בשנה שעברה נפוצו שמועות כי ארדואן סובל מסרטן ונותרו לו שנתיים בלבד לחיות.

"אנוח בבית כמה ימים", אמר ארדואן לכתבים אחרי שעזב את בית החולים וציין כי מדובר בשפעת אך הוא מרגיש טוב יותר.

אתר ויקיליקס הדליף בשנה שעברה תכתובת דואר אלקטרוני בין אנליסטים של חברת המודיעין "סטרטפור" שעסקה במצבו הרפואי של ארדואן. "אף אחד פרט לאלוהים לא יודע כמה זמן נותר לנו לחיות", הגיב ראש ממשלת טורקיה לדיווחים.

ארדואןצילום: אי-אף-פי

"אנחנו מפלגה שמאמינה בגורל. אנחנו מפלגה שמאמינה שיש לקחת סיכונים כדי לשרת את האנשים שלנו. הנשמה שלי שייכת לאלוהים, והוא היחיד שיכול לקחת אותה בחזרה. רק אלוהים יכול לקבוע את משך החיים שלנו...אלו שמאמינים בשמועות וספקולציות בדבר חייהם של אחרים, בעבורנו, הם לא רק פזיזים, אלא גם חצופים. אי אפשר להוסיף או לגרוע מתוחלת החיים של האדם שנקבעת בידי אלוהים", אמר ארדואן.

חרף הניסיונות הנמשכים להגיע לפיוס בין ירושלים לאנקרה, ארדואן ממשיך בשבועות האחרונים לנפק הצהרות אנטי-ישראליות. במהלך כינוס של האו"ם בווינה בחודש שעבר הגדיר ארדואן את הציונות כפשע נגד האנושות. "כמו הציונות, האנטישמיות והפאשיזם אין מנוס מלהגדיר את האיסלאמופוביה כפשע נגד האנושות", אמר ארדואן בנאומו. בזמן שבו נאם ארדואן ישב על הבמה לידו מזכ"לֹ האו"ם באן קי-מון, נשיא העצרת הכללית של האו"ם שר החוץ של סרביה שעבר ווק ירמיץ' וכמה בכירים ממשלת אוסטריה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ