שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
רויטרס
רויטרס

הפרלמנט הסיני אישר היום (חמישי) רשמית את מינויו של שי ג'ין-פינג לנשיא המדינה החדש. תוצאות ההצבעה היו ידועות מראש, לאחר שבוועידת המפלגה הקומוניסטית בנובמבר נבחר שי לתפקיד מזכיר המפלגה והמפקד העליון של הצבא.

שי יחליף את הו ג'ינטאו, שפורש לאחר שכיהן במשך שתי קדנציות של חמש שנים - פרק הזמן המקסימלי בתפקיד. מחר ימונה בהצבעה דומה לי קצ'יאנג לראש הממשלה ויחליף בתפקיד את וו ג'יאבאו.

ההצבעה נערכה במשכן הקונגרס העממי בהיכל הגדול של העם בבייג'ינג ותוצאותיה הועברו בשידור חי בטלוויזיה. מבין 3,000 הצירים שנבחרו בקפידה, רק אחד הצביע נגד המינוי ושלושה נמנעו. לאחר קבלת התוצאות, לחץ שי ידיים עם הו והשניים החליפו כמה מלים.

מאז נבחר לראשות המפלגה בנובמבר, שי בן ה-59 התבטא בחריפות על הצורך לבער את השחיתות בדרגי המפלגה השונים. הוא הוביל צעדי צניעות בקרב גורמים רשמיים ואנשי צבא, שנועדו להתמודד עם הביקורת הציבורית על אורח החיים הפזרני של צמרת המדינה.

רבים בסין מקווים ששי יביא לשינוי במדינה שהפכה לכלכה השנייה בגודלה בעולם, אולם מתמודדת עם פערים כלכליים, שחיתות והרס אקולוגי שנותרו מהמשטר הקודם. הוא נכנס לתפקיד בתקופה שבה העולם עוקב בחשש אחרי כוחה הגובר של סין, על רקע מחלוקות טריטוריאליות שלה עם יפן ומדינות אסייתיות נוספות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ