אי-פי

תיירת משווייץ שערכה טיול אופניים עם בעלה בהודו היתה קורבן לאונס קבוצתי שבו לקחו חלק שמונה גברים, כך הודיעה משטרת הודו. 13 גברים נעצרו בחשד למעורבות באונס שאירע בליל שבת (אתמול), בשעה שהזוג לן באוהל ביער במדינת מאדיה פראדש, אחרי טיול אופניים מעיר המקדשים אורצ'ה.

לדברי קצין משטרה מקומי, הגברים תקפו את הזוג, הכו אותם ואנסו את האשה בזה אחר זה. כמו כן, שדדו מהזוג טלפון סלולרי, מחשב נייד וסכום כסף. האשה, בת 39, טופלה בבית חולים סמוך. קצין המשטרה ציין כי בני הזוג לא נפצעו פציעות קשות.

בחודש שעבר, שלוש אחיות הודיות בגילאים שש עד 11 נאנסו ונרצחו, וגופותיהן הושלכו לבאר. הילדות נעדרו מאז 14 בפברואר, וגופותיהן נמצאו יומיים לאחר מכן בכפרן במחוז בנדרה שבמדינת מהאראשטרה, כ-200 ק"מ ממומבאיי.

התיירת השוויציית (במרכז) מובלת לקבלת טיפול רפואי על ידי שוטרים מקומייםצילום: אי–פי

לפני כשלושה חודשים סערה הודו אחרי שסטודנטית בת 23 נאנסה ונרצחה בידי שמונה גברים באוטובוס בניו דלהי. בעקבות המקרה, שזכה לתהודה עולמית, פרצו במדינה ההפגנות ההמוניות בקריאה להחמרת הענישה על עבירות מין ולטיפול קשוח יותר בתרבות ההטרדה המינית שרווחת בהודו.

בחודש שעבר, ממשלת הודו אישרה חוקים נוקשים יותר למקרים של אלימות מינית, המאפשרים להטיל עונש מוות במקרי אונס מסויימים. עם זאת, ארגוני זכויות נשים מבקרים את החוקים החדשים, בטענה כי הם לא נוקשים מספיק, ונועדו רק להשקיט את הסערה הציבורית. בינואר, ועדה מיוחדת בת שלושה חברים, בראשה עמד ראש בית המשפט העליון לשעבר, השלימה דו"ח שדחק בממשלה להוציא לפועל שורה של צעדים, הכוללים שינוי חוקי הפשיעה, לצד דגש על תוכניות חינוכיות. בעוד חלק מההמלצות התקבלו, אחרות לא נכללות בחוקים החדשים – ובהן המלצה לעונשים במקרים של אונס בנישואים, או על ידי אנשי צבא. הוועדה גם התנגדה לעונש מוות במקרי אונס.

ראם סינג, אחד המואשמים באונס לפני שלושה חודשים, התאבד בשבוע שעבר בתא המעצר בניו דלהי. מותו של האיש היא התפתחות דרמטית במשפטם של יתר הצעירים המואשמים במקרה. סנגורו של סינג סיפר כי מרשו שהה בתא יחד עם עצירים נוספים - דבר המעורר לטענתו תהיות ביחס לשאלה האם מדובר בהתאבדות. זאת בין היתר לאור העובדה שמדובר בבית סוהר הנחשב למאובטח ביותר בהודו. הנהלת הכלא פתחה בחקירת נסיבות המוות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ