סקר: 64% מהאמריקאים יתמכו בפעולה צבאית כדי למנוע מאיראן נשק גרעיני

סקר מכון "פיו" מלמד שרק 25% מהאמריקאים סבורים כי "יותר חשוב למנוע עימות צבאי, גם אם איראן תפתח נשק גרעיני". הרפובליקאים מוליכים בתמיכה בפעולה באיראן

חמי שלו
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חמי שלו
ניו יורק

דעת הקהל באמריקה תתמוך בפעולה צבאית של ארצות הברית נגד איראן כדי למנוע מטהרן מלהתחמש בנשק גרעיני – כך קובע סקר חדש של המכון היוקרתי "פיו" שפורסם אתמול. על פי הסקר, 64% מהנשאלים מסכימים עם האמירה ש"יותר חשוב למנוע מאיראן פיתוח נשק גרעיני, גם אם הדבר יצריך פעולה צבאית" לעומת 25% שהעדיפו את האמירה ש"יותר חשוב למנוע עימות צבאי, גם אם איראן תפתח נשק גרעיני."

על פי הסקר, התמיכה בפעולה צבאית כדי למנוע מאיראן נשק גרעיני חזק ביותר אצל מצביעים רפובליקאים (80%) לעומת דמוקרטים (62%) ועצמאיים (59%). הסקר משקף עליה מתונה בתמיכת הציבור האמריקאי במניעת נשק גרעיני מאיראן בכל מחיר, מ-58% לפני שנה ל-64% היום.

הסקר החדש הוא אחד מסדרה של סקרים המתפרסמים לקראת הגעתו של הנשיא אובמה לאזור, שנתוניהם אינם חופפים בהכרח, אך כולם מצביעים על מגמה של תמיכה בישראל והעדפתה על פני הפלסטינים. כל הסקרים מצביעים גם כי התמיכה הזו חזקה יותר אצל רפובליקאים, שמרנים ומבוגרים וחלשה יותר אצל דמוקרטים, ליברלים וצעירים.

גרעין איראן
נתניהו בנאומו באו"ם שבו הזהיר מפני תקיפת גרעין איראניתצילום: אי־פי

בסקר של מכון "פיו", אומרים 49% מהאמריקאים כי הם אוהדים יותר את ישראל, 12% שאוהדים יותר את הפלסטינים, ו-39% שאינם אוהדים אף אחד מהצדדים או אוהדים את שני הצדדים במידה שווה. התמיכה החזקה ביותר בישראל – 72% - נרשמת בקרב לבנים נוצרים אוונגליסטים, והחלשה ביותר בקרב דמוקרטים (39%) וצעירים (36%).

עוד עולה מהסקר ש41% מהאמריקאים סבורים שהנשיא אובמה נוקט במדיניות נכונה כלפי הסכסוך הישראלי-פלסטיני, לעומת 21% הסבורים שהוא מעדיף בצורה מוגזמת את הפלסטינים, ו-9% שהוא מעדיף את ישראלים יתר על המידה. 39% מהרפובליקאים אומרים שאובמה מעדיף את הפלסטינים, לעומת 7% בלבד מהדמוקרטים שסבורים כך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ