11 אסירים נמלטו מהכלא ביוון במבצע בריחה משולב

6 חמושים פתחו במתקפה מחוץ למתקן, בזמן שהאסירים השתלשלו מהחומות בעזרת סדינים קשורים. שניים מהם נתפסו מסתתרים בכנסייה סמוכה

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

לפחות 11 אסירים ברחו אתמול (שישי) מבית כלא במרכז יוון, במבצע הימלטות שנדמה לקוח מסרט הוליוודי. שישה חמושים הגיעו אל בית הכלא בכלי רכב, ותקפו את המתקן ברימונים ובכלי נשק אוטומטיים – כאשר באותו הזמן השתלשלו האסירים בעזרת חבלים וסדינים קשורים זה לזה מתוך מגדל השמירה, טיפסו על שתי החומות שמקיפות את בית הכלא, ונמלטו. שני שומרים נפצעו בחילופי האש, אחד מהם קשה.

המקרה אירע בבית הכלא שבעיר טריקאלה, כ-320 ק"מ מצפון-מערב לאתונה. לפי הודעת משרד המשפטים, התוקפים הגיעו למקום ביום שישי בערב בשני כלי רכב, כשהם חמושים בנשק כבד. הם פתחו במתקפה על רכב סיור של המתקן, וזו הובילה לחילופי אש ממושכים בינם ובין צוות האבטחה של בית הסוהר ושתי ניידות משטרה. "שני שומרים נפצעו בחילופי האש, שנמשכו כחצי שעה", סיפר דובר משרד המשפטים, והוסיף כי נחקרו דיווחים גם על יריות מתוך מתקן הכליאה עצמו, ואולם לא נמצאו כלי נשק או תרמילי קליעים בבניין. "זה נשמע כמו שדה קרב", סיפר חבר מועצת העיר קוסטאס טאסיוס, שגר בכפר קריניצה הסמוך למתקן הכליאה.

בו בזמן ברחו האסירים מהמתקן, תוך שהם מטפסים על חומות המתקן בסדינים הקשורים ומנסרים את גדרות התיל שמעל לחומות. הכלים שבהם השתמשו נמצאו במקום על ידי המשטרה. לאחר מכן נמלטו ככל הנראה ברכב ההסעות ובטנדר שעמם הגיעו התוקפים. המשטרה הציבה מחסומים בכבישים הסמוכים, והחלה בחיפושים נמרצים בבתי אירוח ובחוות סמוכות. לבסוף נמצאו שניים מהאסירים שנמלטו מסתתרים בכנסייה בקרבת מקום. קצין משטרה מקומי ציין כי כל הנמלטים הם בעלי אזרחות אלבנית.

בית הכלא שממנו נמלטו האסירים ביוווןצילום: אי–פי

מקרה זה הוא חוליה נוספת בשרשרת של אירועים דרמטיים בתקופה האחרונה במתקני הכליאה ביוון, הלוקים בצפיפות יתר ומחסור בכוח אדם. לפני כחודש, ב-24 בפברואר, אף סוכל ניסיון בריחה נוסף מתוך אותו בית כלא. ארבעה אסירים ניסו להימלט בעזרת מסוק שמתוכו שולשל חבל לכיוון חצר בית הסוהר. קרב יריות התפתח במקום בין טייסי המסוק לשומרים, ובסופו אולץ המסוק לנחות. במקרה אחר, שאירע לפני כשבוע, ניסה רוצח-שכיר מורשע, גם הוא ממוצא אלבני, להימלט מבית כלא אחר כשלקח בשבי כמה משומרי המתקן. המבצע נכשל והשומרים חולצו כעבור 24 שעות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ