מספר המזל של צפון קוריאה והקשר למתיחות

המספר 9, הנחשב למספר מבשר טובות במזרח אסיה וכשבוחנים אירועים בצפון קוריאה בשנים האחרונות מופיע שוב ושוב המספר המדובר

לוגו גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן

מעטה סודיות אופף את צפון קוריאה בדרך כלל, וגם את צעדיה האחרונים והאיומים הנשמעים מפי קים ג’ונג און. אם אכן יש באיומים אלה ממש, תוהים בעולם מתי מתכוונים בפיונגיאנג לממשם.

יכול להיות שהתשובה לשאלה זו נעוצה באובססיה של שושלת קים העומדת בהנהגת צפון קוריאה, למספר 9.

בהודעתה לדיפלומטים הזרים השוהים בצפון קוריאה, נאמר כי פיונגיאנג לא תוכל לספק להם הגנה לאחר ה-10 באפריל. חיבור מתמטי בין הספרות המרכיבות את התאריך (10.4.13) נותן את התוצאה 9. לפי מומחים לענייני המשטר הצפון קוריאני, נדמה שלא מדובר בתאריך מקרי, ואולי יש כאן רמז לבאות.

המקור לסברה נמצא בראשיתה של צפון קוריאה – למייסדה, קים איל סונג, נאמר שגורל שושלתו קשור למספר 9, הנחשב למספר מבשר טובות במזרח אסיה. קים איל-סונג בחר להכריז על הקמת הרפובליקה העממית של קוריאה בתאריך ה-9.9.

כשבוחנים אירועים בצפון קוריאה בשנים האחרונות מופיע שוב ושוב המספר המדובר: קים ג’ונג-איל מינה את בנו קים ג’ונג-און לגנרל הצבא ב-27.9.10, סכום הספרות המרכיבות את היום בחודש הוא 9, וכך גם החודש עצמו. כאשר הספרה 9 מופיעה פעמיים, מדובר בתאריך בר מזל במיוחד.

הניסוי הגרעיני הראשון של קוריאה הצפונית נערך ב-9.10.2006, וגם חיבור ספרות התאריכים בהם נערכו שיגורים של טילים ארוכי טווח וניסויים גרעיניים נוספים שערכו השלטונות בפיונגיאנג, יביא לתוצאה זהה – הספרה תשע. כאשר מוסיפים לנתונים אלה אתה העובדה שרשת חנויות מזון בבעלות משפחת קים משתמשת גם היא במספר 9, ובחוות הנקראות ‘חוות מספר 9’ מגדלים את המזון המיועד לשליט המדינה ומקורביו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ