הארץ

תנועת הצופים בארה"ב החליטה היום לפנות בוקר (שישי) לקבל לשורותיה הומואים ולסביות, ובכך לשים קץ לחרם ממושך ושנוי במחלוקת. עם זאת, החרם עדיין יחול על הומואים בגירים  שמעוניינים להיות חלק מהנהגת התנועה, שהוקמה לפני 103 שנים.

יותר מ-60% מהמועצה הלאומית של הצופים, שבה חברים 1,400 בני אדם תמכו בשינוי המדיניות בכנס שנערך בטקסס. בתנועת הצופים האמריקאית חברים כ-2.6 מיליון נערים ונערות ועוד כמיליון חברים בגירים. בשנת 2000 אישר בית המשפט העליון, ברוב של חמישה מול ארבעה שופטים, לצופים להמשיך לא לקבל הומואים לשורותיה.

עם זאת, בשנים האחרונות נתונה התנועה ללחץ בלתי פוסק מצד ארגונים ופעילים שונים הדורשים ממנה לבטל את מדיניותה המפלה. קבוצות דתיות, שכמה מהן מעניקות תמיכה כספית לתנועה, התנגדו לשינוי המדיניות. קבוצות ליברליות לעומת זאת תמכו בביטול החרם, שנתפש בעיניהן כאפליה מיושנת.

צעירים שסולקו מהצופים בגלל נטייתם המיניתצילום: אי-אף-פי

ההחלטה היום שמה קץ להחלטה קודמת שהתקבלה בתנועת הצופים בארה"ב לפני 22 שנים, לפיה "פעילות הצופים היא חלק מתוכנית לנוער, וכל התנהגות מינית, בין אם מדובר בפעילות הטרוסקסואלית או הומוסקסואלית, בקרב הצעירים החברים בתנועה מנוגדת לערכים ולמידותיהם של הצופים".

ההחלטה בעניין היתה אמורה להתקבל בישיבת חבר הנאמנים של התנועה כבר בחודש פברואר, אולם הדיון בסוגיה נדחה לאחר שהוחלט כי פורום גדול צריך לקבוע מהי עמדת התנועה בנושא זה.

"ההחלטה היא ניצחון משמעותי להומואים ולסביות צעירים ברחבי המדינה וסימן ברור לכך שגם החרם על חברים הומואים בגירים יסתיים בעתיד", אמר ריץ' פרארו, דובר של "GLAAD" ארגון למען זכויות הומואים ולסביות.

ואולם, פרנק פייג', נשיא הוועידה של הזרם הבפטיסטי הדרומי, אמר כי הצעד שנקטה עתה התנועה הוא שגוי ומצער. "התנהגות הומוסקסואלית אינה תואמת את עקרונות הצופים ואת שבועת הצופים", הוא אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ