דודתה של אנג'לינה ג'ולי מתה מסרטן

הדודה, דבי מרטין, נשאה בגופה גן זהה לזה של ג'ולי. "אילו ידענו על קיומו, אין ספק שהיינו עושים בדיוק מה שעשתה אנג'לינה", אמר בעלה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

דודתה של אנג'לינה ג'ולי מתה אתמול (ראשון) ממחלת הסרטן, פחות משבועיים אחרי שהכוכבת גילתה שעברה כריתת שדיים כפולה, כדי להימנע מאותה מחלה. דבי מרטין מתה בגיל 61 בבית חולים באסקונדידו, קליפורניה. מרטין היתה אחותה הצעירה של מרשלין ברטראן, אימה של ג'ולי, שמותה מסרטן השחלות ב-2007 הניע את בתה לעבור את הניתוח שעליו הודיעה.

בעלה, רון מרטין, סיפר שבגוף אשתו אותר הגן BRCA1 שקיים גם בגופה של ג'ולי, אולם דבר זה נודע לה רק ב-2004, אחרי שכבר חלתה בסרטן. "אילו ידענו, אין ספק שהיינו עושים בדיוק מה שעשתה אנג'לינה", אמר מרטין בראיון טלפוני. לדבריו, לאחר שהתגלה אצלה סרטן השד, אשתו עברה ניתוח להוצאת השחלות משום שהיתה בסיכון גבוה לחלות בסרטן השחלות, שהביא למותן של נשים אחדות במשפחתה.

אנג'לינה ג'וליצילום: אי–פי

ג'ולי חשפה מוקדם יותר החודש כי היה לה סיכוי של 50% לחלות בסרטן השחלות לעומת סיכוי של 87% לחלות בסרטן השד. לכן עברה את כריתות השדיים, ובכך הקטינה את הסיכוי ל-5% בלבד. הכוכבת תיארה בפרוטרוט את הניתוח שעברה מאחר ולדבריה, היא "מקווה שנשים אחרות יפיקו תועלת מהניסיון שלי". הסיפור, שהפתיע רבים פרט למקורביה של ג'ולי, עורר ויכוחים רבים על בדיקות גנטיות וניתוחים מונעים.

"רציתי לכתוב את זה כדי לספר לנשים אחרות שההחלטה לעבור כריתת שדיים לא היתה קלה. אבל אני שמחה שעשיתי זאת", כתבה אנג'לינה במאמר שפרסמה. "אני יכולה לומר לילדיי שהם לא צריכים לפחד שסרטן השד ייקח אותי מהם. מרגיע אותי שהם אינם חשים אי נוחות בגללי. הם רואים את הצלקות הקטנות וזה הכול. כל השאר נותר כשהיה, אני אותה אמא. והם יודעים שאני אוהבת אותם ושאעשה הכול כדי להיות אתם ככל שאוכל. ואוסיף הערה אישית: אני לא מרגישה פחות אשה בגלל זה. אני מרגישה מועצמת על כי קיבלתי החלטה חזקה שבשום פנים ואופן אינה מפחיתה מנשיותי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ