חברת "פוסי ריוט" אושפזה שבוע לאחר שפתחה בשביתת רעב בכלא

מריה אליוכינה, שמרצה מאסר של שנתיים, טוענת כי היא נרדפת על ידי פוטין ומוחה על כך שנמנע ממנה להשתתף בדיון על שחרור מוקדם

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

אחת מחברות להקת פוסי ריוט, שנעצרו לאחר שמחו נגד נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בקתדרלה המרכזית של מוסקווה בפברואר 2012, אושפזה היום (שלישי), שבוע לאחר שהחלה בשביתת רעב במחאה על כך שפוטין רודף אותה ושנמנע ממנה להשתתף בדיון על שחרור מוקדם.

מריה אליוכינה, שמרצה שתי שנות מאסר ביחד עם חברתה ללהקה נדייז'דה טולוקוניקובה, אושפזה בבית החולים בכלא פרם שבהרי אוראל, המרוחקים כאלף ק"מ ממוסקווה. סוכנות הידיעות אי-פי, שפרסמה את דבר אשפוזה של אליכוינה, ציטטה את פיוטר וורזילוב, בעלה של אחת מחברות הלהקה.

לפני שבוע אמרה אליוכינה בשיחת וידיאו שבית המשפט, שהיה אמור לשקול את בקשתה לשחרור מוקדם, הפר את זכויותיה בכך שלא הרשה לה להשתתף בהליכים. "במחאה על סירובו של בית המשפט להרשות לי להשתתף בדיון, אני עומדת לפתוח בשביתת רעב. בנסיבות הנוכחיות, אני אוסרת על כל עורכי הדין שלי וכל מי שמייצג אותי להשתתף בדיון הזה", הוסיפה אליוכינה שקראה את הדברים מן הנייר. השופט בבית המשפט בברזניקי, העיר בהרי אוראל הרחוקה יותר מאלף ק"מ ממוסקווה, דחה את הדיון בבקשת השחרור עד היום.

מריה אליוכינה, מאושפזת בעקבות שביתת הרעבצילום: אי-אף-פי

בהתאם להוראותיה של אליוכינה, ארזה עורכת הדין שלה אירינה קרונובה את חפציה והשאירה את מושבה מאחורי שולחן ההגנה ריק. לדבריה, החלטתה של אליוכינה היתה המוצא האחרון. "היא החליטה שרק בדרך הזאת, בעזרת תשומת הלב שתזכה לה הודות לשביתת הרעב, היא תוכיח עד כמה פוגעים בזכויותיהם של נאשמים. היא קיבלה את ההחלטה באופן עצמאי ואחרי מחשבה רבה". אמה של אליוכינה, נטליה, אמרה שאינה רוחשת אמון רב במערכת הצדק הרוסית ואין לה תקוות רבות לשחרור בתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ